Zavrieť

Porady

nájom alebo lizing

Prosim o radu. Fi ma zmluvu o prenájme IM, ktoré ma vo svojom vlastnictve. Jedna sa o IM, ktory je uz ciastocne odpisany. V zmluve je dohodnuta doba splacania, po ktorej fi preda IM za 1 Sk. Fi v predchadzajucom obdobi prerusila odpisovanie a mesacne fakturovala dohodnutu ciastku. Konci sa zmluvny najom a firma ma zostatkovú hodnotu IM. Ako mala postupovať pri uzavreti zmluvy. Môžte poradiť, co mam robit teraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    aknaj
    Prosim o radu. Fi ma zmluvu o prenájme IM, ktoré ma vo svojom vlastnictve. Jedna sa o IM, ktory je uz ciastocne odpisany. V zmluve je dohodnuta doba splacania, po ktorej fi preda IM za 1 Sk. Fi v predchadzajucom obdobi prerusila odpisovanie a mesacne fakturovala dohodnutu ciastku. Konci sa zmluvny najom a firma ma zostatkovú hodnotu IM. Ako mala postupovať pri uzavreti zmluvy. Môžte poradiť, co mam robit teraz?
    Čo máme rozumieť pod dohodnutou dobou splácania? Je to nájom na dobu určitú, neurčitú? S predkupným právom alebo nie?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Tvoja otázka je pokračovanie tohoto http://www.porada.sk/t27776-odpisy.html ?
    Otázka je položená dosť nejasne a hlavne - teraz už ťažko vyriešime ako mala firma postupovať pri uzatvorení zmluvy. Pravdepodobne ide o prenájom na dobu určitú... dopíš podrobnosti .

    aknaj je offline (nepripojený) aknaj

    aknaj
    Najom je na dobu urcitu s predkupnym pravom. Viem, ze sa to malo riesit pri uzatvoreni zmluvy, ale je moznost aj to opravit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.