Zavrieť

Porady

Podávam daňové priznanie s kombináciou príjmov zo závislej činnosti z ČR a SR správne?

Dobrý deň, prvykrát podávam DP s kombináciou príjmov zo záv. činnosti z ČR a SR. Vedel by mi niekto poradiť a pomôcť či postupujem s vypĺňaním DP správne? Podrobnosti prípadu uvádzam v prílohe.

Ďakujem za pripomienky, rady a pomoc.
6 komentárov     zbaliť
ivka70 Uhrn prijmov od vsetkych zamestnavatelov nie je riadok 35, ale riadok 32 ...
EKOFINCENTRUM samozrejme sorry za omyl
veronikasad Z ktorého riadku českého potvrdenia si bral poistné zaplatené v ČR?
EKOFINCENTRUM z riadku č. 6
veronikasad To je poistné platené zamestnávateľom
EKOFINCENTRUM áno už som to zistil, ďakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja som si stiahla zo stranku financneho riaditelstva vzorove DP Zahranicnej Jany aj so zadanim, podla toho to krasne ide vyplnit
    (Najdes to na stranke pod: Príklad: Daňový rezident SR poberal príjmy zo závislej činnosti zo zdrojov na území SR a zo zdrojov v zahraničí.
    celé zadanie [.pdf; 198 kB; nové okno]
    riešenie [.pdf; 190 kB; nové okno] - vyplnené daňové priznanie).

    Ked porovnas zadanie a DP z toho prikladu, budu ti jasne vsetky odpovede z tvojho dotazu.
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...sr-v-zahranici
    Naposledy upravil ivka70 : 14.03.18 at 08:07
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EKOFINCENTRUM Ďakujem pekne za vašu odpoveď a pekné nasmerovanie.

    Ešte si však chcem ujasniť jednú vec. Na potvrdení z ČR je uvedená suma na riadku č. 1 Úhrn zúčtovaných príjmu ze závislé činnosti 279 605,- CZK, následne je úhrn povinného poistného z tohto príjmu 95 068,- CZK a základ dane je 374 673,- CZK. Tých 374 673 bude teda hrubý príjem, ktorý sa uvedie ako príjem zo závislej činnosti a tých 95 068,- CZK je poistné, ktoré zaplatil zamestnávateľ za zamestnanca? Častokrát nachádzam tu na porade, že na českých potvrdeniach sa uvádza poistné spolu: zamestnanec+zamestnávateľ.

    Ďakujem za odpoveď.
    ivka70 Prijem som davala z riadku 1 potvrdenia (hruba mzda), v riadku 8 maju totiz Cesi superhrubu mzdu aj s odvodmi za zamestnavatela a zamestnanca - ta sa do DP neberie.
    Poistne najdes na riadku 20, kde je len poistne za zamestnanca a ma ho mat vyplneny nerezident CR.
    EKOFINCENTRUM riadok č. 20 v potvrdení je 0. Znamená to že neviem určiť výšku poistného za zamestnanca?
    ivka70 Zamestnanec by si mal poziadat o nove potvrdenie, kde bude aj tento riadok vyplneny. Teoreticky sa da aj vypocitat.
    EKOFINCENTRUM to znamená že neviem určiť koľko odviedol zamestnávateľ za zamestnanca? Môžem teda zo sumu 279 606,- CZK vypočítať 11% a počítať potom s touto sumou?
    ivka70 na internete pisu o 12%, aj ked neviem preco (ak je to 6,5+4,5), ale tak mi zrata aj cistu mzdu v mzdovych kalkulackach za rok 2017. Mne to ale na prepocet na tom potvrdeni, co mam, nesedi, zjavne su tam niekde nejake horne hranice a to ovplyvnuje vypocet v jednotlivych mesiacoch.
    Ja som si vyziadala to opravene potvrdenie ...
    EKOFINCENTRUM Veľmi pekne ďakujem za Váš čas, vyžiadam si nové potvrdenie, ak nepríde vypočítam 11% a bude počítať s tým. Lebo keď prepočítam

    sociálna poisťovňa (zamestnanec) 6,5% z 279 605 = 18 185
    sociálna poisťovňa (zamestnávateľ) 25% z 279 605 = 69 902

    zdravotná poisťovňa (zamestnanec) 4,5% z 279 605 = 12 583

    zdravotná poisťovňa (zamestnávateľ) 9% z 279 605 = 25 165

    Odvody zamestnanec spolu: 30 758
    Odvody zamestnávateľ spolu: 95 067

    Odvody spolu: 125 825

    Dúfam že to bude správne :-)
      zbaliť

    Podávam daňové priznanie s kombináciou príjmov zo závislej činnosti z ČR a SR správne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.