Zavrieť

Porady

Kedy je vozidlo kategórie N1?

Keď mám vozidlo a na výrobnom štítku je váha 2957 jedná sa o N1?
Ak áno potom do neho môžem dať náklad alebo tovar tak aby jeho celková váha nepresiahla 3500kg?
Ak bude na výrobnom štítku 3480kg jedná sa stále o N1? Keďže logicky ak tam sadne šófér už je to cez 3,5 tony.
3 komentárov     zbaliť
Chobot A nie je to, čo je uvedené na výrobnom štítku celková hmotnosť? Teda spolu s povoleným nákladom? A koľko je potom povolený náklad?

A čo máš uvedené v TP? Tam predsa musí byť uvedená kategória vozidla. Ak je tam N1, a na štítku je uvedená čistá hmotnosť vozidla, tak ho môžeš naložiť max. 500 kg nákladu, vrátane vodiča a spolujazdca. Ak tam máš N2, tak ho môžeš naložiť do 12 ton ak toľko unesie.
Opessos Chcem ho doviesť nemám doklady žiadne
Žabinka a odkiaľ vieš aká je hmotnosť na štítku? ak ho máš odfotený, a nie je na ňom uvedené číslo typového schválenia v tvare napr. e2*2000/123*1234*12, tak sa jedná o vozidlo N -kategórie..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Neviem ci to vozidlo uz mas - pozri do TP alebo ho chces kupit - opytaj sa predajcu.

    Tvoja uvaha sa mi zda spravna: N1 – vozidlá projektované a konštruované na prepravu tovaru s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg
    https://www.stkonline.sk/informacny-...gorie-vozidiel

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nevieme, aké čísla sú na štítku. Prevádzková hmotnosť či najvyššia prípustná. Možno ešte hmotnosť na nápravu. Miešaš prvé dve čísla dokopy.

    každopádne si pýtaj odfotený technický, potom budeš mať jasno. Alebo vysvetlenie od majiteľa.

    Kedy je vozidlo kategórie N1?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.