Zavrieť

Porady

Príjem z prenájmu a nájomné zaplatené dopredu

Robím daňovú evidenciu na príjem z prenájmu. Občan mal od 01 do 11/2017 byt v prenájme. Nájom správcovi platil nepravidelne. V roku 2017 mám platby za 01 až 12 + zaplatil v decembri aj za 01a 02/2018. V roku 2018 má od 01 nových podnájomníkov. Je správne, keď som nájom správcovi za 12/2017 dala do neovplyvňujúcich výdavkov, nakoľko byt v decembri neprenajímal ? Je správne, ak som nájom zaplatený za 01a02/2018 dopredu v decembri dala do neovplyvňujúcich ? Je registrovaný na DU ako prenajímateľ nehnuteľnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Nájom správcovi za 12/2017 je správne v neovplyvňujúcich výdavkoch ak sa k tomuto mesiacu neviaže príjem. Potom pozor na správne posúdenie preplatku alebo nedoplatku za rok 2017 v roku 2018 - budete dávať ovplyvňujúce výdavky pri nedoplatku alebo zníženie výdavkov pri preplatku len v pomere 11/12. Príjmy za 1/2018 a 2/2018 ak boli prijaté v roku 2017 sú podľa môjho názoru príjmom roku 2017 ak ide o príjem z nehnuteľnosti podľa § 6 odsek 3.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AdrianaA Nejde o príjmy 01 a 02/2018 ale o platby správcovi za tieto obdobia, ktoré sa zaplatili v decembri 2017 . Teda náš výdavok.
    petra:-) Ak je byt za obdobie 1/2018 a 2/2018 prenajatý a bude prijaté za toto obdobie nájomné, ja by som tieto výdavky uhradené v roku 2017 uplatnila ako výdavky v roku 2017 - vtedy, kedy boli reálne zaplatené.
    AdrianaA Ďakujem
      zbaliť

    Príjem z prenájmu a nájomné zaplatené dopredu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.