Zavrieť

Porady

oprava zaradenia HM

Prebrala som účto po inej účtovníčke.
Pri kontrole som zistila, že v roku 2014 firma neplatca DPH kúpila na leasing užitkový automobil. Automobil bol zaradený v OC s DPH. Ako to opraviť? Firma vedie podvojné účtovníctvo.
Ďakujem
KloferHladny musíš overiť zostatky a obraty na 042, 022, 343 a podľa toho sa zariadiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Asi už nijako, pretože by to bolo komplikované. DDP, oprava odpisov...... ALe ak chceš opravovať všetko, potom môžeš.
    silvinka99999 Ak by som to ponechala tak ako je. S akej sumy urobím odpis za rok 2017?

    kanianka je offline (nepripojený) kanianka

    kanianka
    myslím si, že firma neplatca DPH zaraďuje auto v obstarávacej cene aj s DPH, pretože si ona DPH nemôže odpočítať
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    CHIC pri fin.prenajme to neplati, pozri §25 ods.6 ZoDP
    DANAK1 ahojte! ale neplatí to od roku 2015? a silvinka píše, že MV bolo kúpené v 2014, takže OC je asi po starom...
    CHIC nie, §25 ods.6 bol doplneny zakonom 659/2004 s ucinnostou od 01.01.2005
    DANAK1 aha, vďaka za upresnenie.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.