Zavrieť

Porady

Nezdanený preplatok z RZZP za rok 2016

Zdravím, prosím vás o radu. Ak má živnostník preplatok z RZZP za rok 2016 a ten mu prišiel nezdanený, tak ho zdaní v daňovom priznaní alebo ako postupovať? Doteraz som sa stretla iba s tým, že prišiel zdanený Ide o poisťovňu Dôvera.

a ak mu prišiel aj preplatok ako za zamestnávateľa , tiež nezdanený s tým čo (všzp)?
Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 ako si prisla na to, ze je nezdaneny? poistovna je povinna ho vyplatit uz zdaneny, nie?
Anka Ha vychádzam len z toho, žeby to malo byť napísané v oznámení o výsledku ročného zúčtovania , nie?
ivka70 Su tam vynimky, pozri prilozeny link
Anka Ha vďaka, ale nenašla som tam odpoveď. Asi to zdaním a hotovo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Krakonoš je offline (nepripojený) Krakonoš

    Krakonoš
    Tiež mám prípad, keď živnostníkovi prišiel z Dôvery nezdanený preplatok za rok 2016. V RZZP na druhej strane v spodnej tabulke v stlpci H je daň 0 a v stlpcoch G a I je rovnaká suma preplatku.
    Tento živnostník si poistné zaplatené v roku 2016 nedal v roku 2016 do nákladov, v priznaní je kolonka Preukázateľne zaplatené poistné... nevyplnená.
    Myslím, že preto- ak poistné neznížilo príjem podľa § 6 -tak pri vrátení preplatku nebolo zdanené. A netreba ho zdaňovať ani v roku vrátenia preplatku, teda v priznaní za rok 2017.
    Uvažujem správne?

    Nezdanený preplatok z RZZP za rok 2016

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.