Zavrieť

Porady

Chyba v dovolenke

Prosím Vás poraďte mi, čo mám spraviť, ak som zistila, že som pracovníčke, ktorá končila k 14. 7. 2006 omylom zaplatila o 2,5 dňa viac
(pomýlila som sa pri posudzovaní nároku na dovolenku). Tá pracovníčka u nás už nepracuje a nemám jej to ako opraviť. Na akú pokutu sa mám pripraviť. Mám to strhnúť sebe tento mesiac? Ďakujem
Naposledy upravil Dolča : 09.08.06 at 09:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja by som to už nechala tak.
    Neviem, kto konkrétne by Ti išiel kontrolovať vyplácanie nárokov z pracovno-právneho vzťahu. Osobne mi teda ešte ani pri jednej kontrole zo zdravotnej poisťovne, ani zo sociálnej poisťovne, ani z daňového úradu pri kontrole dane zo závislej činnosti, nekontrolovali, ci som určila správne výmeru dovolenky, ktorú som preplácala.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    alušik
    Ja by som to už nechala tak.
    Neviem, kto konkrétne by Ti išiel kontrolovať vyplácanie nárokov z pracovno-právneho vzťahu. Osobne mi teda ešte ani pri jednej kontrole zo zdravotnej poisťovne, ani zo sociálnej poisťovne, ani z daňového úradu pri kontrole dane zo závislej činnosti, nekontrolovali, ci som určila správne výmeru dovolenky, ktorú som preplácala.

    Mne to vytkol Inšpektorát Práce..... ale zamestnanec ukončil PP po mesiaci, teda ked ešte nemal nárok na dovolenku a mne program vypočítal preplatiť -1 deň, teda som mu strhla.
    Ale iba ma upozornili, že nemal nárok, ale ani do zápisu ani nejaké závery z toho nerobili.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Tak to je dosť možné, zatiaľ som túto kontrolu z Inšpektorátu práce mala len raz, ale preplácaním dovolenky sa vtedy vôbec nezaoberali.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    To im asi vrazilo do očí, lebo pozerali mzdové listy, a tento tam mal iba 1 stlpček, takže si to hned všimli..... ale neboli na to zameraní.
    ani neviem, čo vlastne kontrolovali. ))

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    No veď koniec koncov odvody si z toho urobila, môže to byť všetkým fuk. Jediný kto Ťa môže sprdnúť je šéf, lebo z jeho vrecka to išlo navyše. No ale na druhej strane mu to ide do nákladov. Tak čo. Mýliť sa je ľudské a bývalý pracovník bude na Teba v dobrom spomínať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A čo keby si to spätne opravila, a to nasledovne. Náhradu za tie dni dovolenky, ktore si vlastne vyplatila neopravnene prehodila na nejaké odmeny. Inšpektorát práce bude mať pokoj, aj ti. A či šéf to všimne, tka to je riziko ktore by som bral.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.