Zavrieť

Porady

Dodatočné DPH - vyplnenie , nadm.odpočet

Dobrý deň,

dostala som neskoro dodávateľskú faktúru s dátumom dodania 31.01., kde je časť tovaru s prenosom dań.povinnosti.
Idem robiť dodatočné DPH. V tlačive sa uvádzajú všetky riadky, alebo len tie zmenené - r.09,10,19,21,23 a 32. ? Pôvodne sme mali nadm. odpočet 300,- a teraz sa nám mení na 350,- .... V r. 37 a 38 to máme ako napísať ... -

(V KV DPH to viem, ako sa napíše - len rozdiely. Doteraz som mala len opravu, keď prišla neskoro zahr. faktúra - samozdanenie bez DPH )

Teraz za 02/2018 vychodí povinnosť r. 31 cca 100,- € - ako sa započíta nadm. odpočet z 01/2018...

ďakujem

emily
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janiely je offline (nepripojený) janiely

    účtovníčka janiely
    dodatočné bude priznanie ktoré úplne nahradí pôvodné. T.j. budú v ňom všetky údaje. A navyše vyplnený aj riadok 37 a 38. Riadok 37 bude na vzniknutý rozdiel (-50). A riadok 38 nevypĺňaš, nakoľko ešte vrátený nebol a teraz vo februárovej DPH si aktuálny nadmerný odpočet môžeš odpočítať od daňovej povinnosti, alebo ti ho vrátia ak nemáš daň.povinnosť. Ak sa mýlim opravte ma.
    emily 2 Ok, ďakujem. 01 mi je už jasný. Takže teraz vo 02 keď vychodí povinnosť 100,- € v r. 31 bude 100 , v r. 33 100 ( odrát. nadm. odpočet z 01) a rozdiel 250,- € by mal DÚ vrátiť ... ale asi až na ďalší mesiac......

    Dodatočné DPH - vyplnenie , nadm.odpočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.