Zavrieť

Porady

Fakturovať s DPH alebo bez?

Výrobca dodal sro stĺpy pre osvetlenie bez DPH - tuzemské samozdanenie. SRO tieto stĺpy predala ďalej firme, ktorá ich bude inštalovať. A teraz neviem, či ten predaj fakturovať tiež bez DPH alebo musím s DPH.
Mila123 zatrieď ich podľa colného sadzobníka (výrobca by ti mal dať číslo CS....)
petra:-) Prečo bol tovar pri tuzemskom dodaní oslobodený? Aký § uviedol dodávateľ na faktúre v odvolávke k prenosu daňovej povinnosti? Ak ide o tovar podľa § 69 odsek 12 písm. g, tak uplatňujete prenos daňovej povinnosti. (písm. g) tovary patriace do kapitoly 72 Spoločného colného sadzobníka28da) a do položiek 7301, 7308 a 7314 Spoločného colného sadzobníka,28da) iných ako uvedených v písmene a),
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Ak je odberateľ platca DPH, a stĺpy patria do správnej skupiny zo sadzobníka (co asi hej, keď tvoj dodávateľ to fakturoval s prenosom), tak si kladieš rečnícku otázku.
    IvetaH Ahoj, neviem prečo rečnícku otázku, pýtam sa lebo neviem a neviem preto, lebo som tak unavená, že mi žiadna veta v zákone nedáva zmysel. Tento rok končím s účtovníctvom (12 firiem), všetky dorobím teraz k 31.3., lebo viac nevydržím, a verte mi, robím to so zaťatými zubami a slzami v očiach z únavy a napoly bloknutým mozgom. Neviem prečo, účto mi bolo vždy koníčkom, dokonca ma ani neživí, jednoducho to tak prišlo na mňa, že nemôžem vidieť ani papier. Preto sa posledné mesiace kladiem divné otázky, ale je to z únavy.

    Fakturovať s DPH alebo bez?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.