Zavrieť

Porady

Iné príjmy

Mala som v roku 2017 príjmy podľa §8 - iné. Zaplatila som v roku 2017 zdravotné poistenie z týchto príjmov. Mám k tomu potvrdenie zo zdravotnej poisťovne. Môžem si do daňového priznania v tabuľke č. 3 k príjmov v riadku 15 uviesť aj výdavky do stĺpca 2 len na základe priloženia potvrdenia zo zdravotnej poisťovne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pebbles je offline (nepripojený) Pebbles

    Pebbles
    veď to máš uvedené aj pod tabuľkou č. 3 - prehľad príjmov podľa § 8

    16) Ak sú výdavky v r. 1 až 14 v stĺ. 2 vyššie ako príjem v týchto riadkoch, uvádzajú sa tieto výdavky len do výšky príjmov. V r. 15 sa uvádzajú výdavky len do výšky každého jednotlivého druhu príjmu, ak ide o príjem neuvedený v r. 1 až 14. Ak bol daňovník v súvislosti s poberaním týchto príjmov povinný platiť poistné na verejné zdravotné poistenie podľa zákona o zdravotnom poistení, súčasťou jeho výdavkov je aj preukázateľne zaplatené zdravotné poistenie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tony1 ďakujem za odpoveď, čítala som, len už som taká domotaná ... Priložím teda to potvrdenie zo zdravotnej poisťovne. A chcem sa ešte spýtať, či bude stačiť, že doložím potvrdenie, ktoré nie je originál z poisťovne, len vytlačené?
    kn-alka k DP nič neprikladáš, len si to založíš doma s kópiou daňového priznania
    Tony1 Má len DIČ, nemám živnosť, nemusím viesť účtovníctvo, aby som si mohla uplatniť výdavky zo zdravotnej?
    kn-alka nemusíš viesť účtovníctvo, pri mimoriadnych príjmoch to vôbec nie je podmienkou
    Tony1 Ďakujem veľmi pekne za radu.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.