Zavrieť

Porady

Vlastný príjem manželky

Prosím Vás, započítava sa do vlastného príjmu manželky aj PN vyplácané zo SP? Pretože som našla, že sa započítava len PN vyplácaná zamestnávateľom. Ďakujem Vám.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 prilep zdroj (je totálna hlúposť)
mondes Som to pzerala v daňových a odvodových typoch. Len som sa nepozrela na druhú stranu, že čo ešte sa pripočítava do vlastného príjmu manželky. Ďakujem Vám.
Mila123 len pre prípad, príjem je všetko, aj to čo sa zdaňuje i to, čo sa nezdaňuje (dokonca príjmom je aj príspevok zamestnávateľa na stravu) ale ešte to oklieštili aj podmienkou, že sa manželka (zvyčajen) stará o dieťa do 3/6 rokov veku, popr. opatruje, alebo je ŤZP či je v evidencii na UP......teda nie je toho tak veľa, ale zase platí, že všetky štátne sociálne dávky nie sú príjmom (napr. PnD, RP, príspevok na pohrebné....)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Riaď sa zákonom - definuje - že VŠETKY príjmy - okrem presne vymenovaných.
    (§ 11 z o DzP)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ešte Vás poprosím. Čo je podkladom ako príloha k DP k uplatneniu NČZD na manželku? Stačí rodný list, kde je uvedený dátum narodenia dieťaťa? Alebo mám aj potvrdenie o výplate materského. Môžem dať toto? Ďakujem.
    veronikasad K DP neprikladás nič, všetky podklady si necháš pre svoju potrebu v prípade kontroly. U nás predčasom chceli sobášny list, neviem či to ešte platí.
    mondes Ďakujem.
      zbaliť

    Vlastný príjem manželky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.