Zavrieť

Porady

Bezodplatný prevod obchodného podielu v s.r.o.

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či by mi niekto mohol poradiť ako postupovať pri prevode obchodného podielu v s.r.o.. Čo sa týka zapísania zmenu do spoločenskej zmluvy a do ORSR je mi všetko jasné ale čomu veľmi nerozumiem je, ako mám teraz postupovať ohľadom splatenia vkladu.
Obchodný podiel je ku dňu prevodu úplne splatený a prevádzaný na FO, ktorá už má obchodný podiel v spoločnosti, čiže dochádza len k navýšeniu nie zápisu novej FO.
Mám teraz spoločníkovi, ktorý obch. podiel prevádza výšku splateného podielu na základnom imaní vyplatiť a zaúčtovať vrátenie splatenej sumu zo základného imania, ďalej zaúčtovať prevod OP z jedného spoločníka na druhého a prijať čiastku zodpovedajúcu prevádzanému podielu od nadobúdateľa?
Alebo ak ide o bezodplatný prevod mám považovať vklad za splatený a nič nevracať ani nič neprijímať? Mám v tom naozaj guláš a budem veľmi vďačná za každú radu.
Naposledy upravil Zuzana.1992 : 27.03.18 at 09:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Bezodplatný prevod obchodného podielu v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.