Zavrieť

Porady

opravne danove priznanie - zníženie dane

Podal som danove priznanie typu B a zistil som, že som nezahrnul do nákladov nejake naklady, takto sa mi zníži daň o 300 eur...oproti tomu čo som zaplatil...vyplnam teda len opravne danove priznanie ...mám tam niekde zadať kolko som zaplatil daň v predchadzajucom danovom priznani?alebo požiadam danový urad na tlačive o vrátenie rozdielu tej sumy? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    V DP sa uvádzajú zaplatené preddavky na daň a započítavajú sa s daňovou povinnosťou. Ty si však zaplatil podľa už podaného DP riadnu daň a na to nie je riadok v DP. Podaj opravné DP s vypočítanpu nižšou daňou. Keď prejde blázninec okolo DP, tak sa skontaktuj so správkyňou dane a dohodni postup. Ak nič nedlhuješ, tak požiadaš o vrátenie preplatku na dani za rok 2017.
    rocker6 Ďakujem, nakoľko dojde k zníženiu danove základu budem platiť nižšiu daň tým pádom mi vznikne preplatok ako píšete...teda postupujem: že podam opravne danove priznanie....a potom zavolám správkyni na danový urad aký bude postup....alebo rovno už podám žiadosť o vrátenie danove rozdielu....
    Jarka 1 Áno, môžeš rovno podať žiadosť, keď nechceš kontaktovať správkyňu.

    opravne danove priznanie - zníženie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.