Zavrieť

Porady

Tehotenstvo, zanik zamestnavatela. Narok na podporu v nezamestnanosti a materske?

Dobry den,

viac menej sa chcem iba utvrdit v tom co som si zatial precitala. Momentalne som v 10 tyzdni tehotenstva. Som zamestnana vo firme, ktora zanika. Pracovny pomer je na dobu urcitu (do 31.10.2018) a je cez agenturu. Zamestnana som od 31.10.2016 a predtym som nepretrzite pracovala 4 roky. Ukoncenie pracovneho pomeru by bolo dohodou k 31.3.2018 s vyplatenym odstupneho. Nasledne by som sa zaevidovala na urade prace a poberala 6 mesiacov podporu. (april-september). Cca v oktobri bude nastup na matersku. Teraz podstata veci. Ako som sa docitala som v ochrannej dobe, cize pripadna PN a hlavne materska sa bude pocitat z terajsieho zamestnania. Spravne? A ako sa vlastne deklaruje v socialnej poistovni to, ze som v ochrannej dobe? (v pripade materskej)
Mila123 áno, áno, áno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokiaľ si otehotnela v čase trvania pracovného pomeru, vzniká ti nárok na nemocenské aj materské v 8-mesacnej ochrannej dobe.

    Tehotenstvo, zanik zamestnavatela. Narok na podporu v nezamestnanosti a materske?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.