Zavrieť

Porady

Tlačivo na darovanie 2%

Odovzdal som Daňové priznanie a daroval som istému subjektu 2%dane.Konkrétne tlačivo ,,Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov f.o." mám však doma bez pečiatky od DÚ.Mám to ísť dať dodatočné potvrdiť alebo je to už nepodstatné a dôležité je že je to v Daňovom priznaní?.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Uviedol si prijímateľa v daňovom priznaní?
bosos Áno,samozrejme.Len nedostanú moje údaje,keď som to neškrtol...
veronikasad Prefot si túto stranu DP a doruč prijímateľovi
bosos Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mas peciatku na prevzati celeho danoveho priznania, to staci.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bosos A ak som zabudol zaškrtnúť položku kde súhlasím zo zaslaním údajov mnou určenému prijímateľovi,bude sa tá platba dať identifikovať?Je to športový subjekt a napr.moja platba chcem aby šla na detskú oblasť.
    ivka70 to mas smolu, musis im dat sumu, ktoru si im poslal, sam ... ak si to budu vediet zaradit
    vicktor Prijimatel dostane od DU jednotlive sumy za kazdeho darcu alebo jeden sumar?
    Katy a R prijímateľ dostane sumár ... ale možno na viackrát, asi podľa toho, ako spracujú DP . nedozvie sa sumu, koľko dal konkrétny darca (daruješ nezištne - či) - DU postupuje podľa zákona.
    vicktor ...a kedze kopii bez peciatky mozem narobit desiatky, tak sa prijimatel nedozvie ani to ci ten "darca" je ozajstny darca.
    Tak potom by bosos mohol vyplnit nove tlacivo a dat si potvrdit prevzatie. Tazko odhadnut ci s alebo bez zaskrtnutia, co spravi DU a darcovo tvrdenie sa u prijimatela nesparuje...
    ivka70 prijimatel dostane jednotlive sumy, ak ma zoznam darcov, vie priradit konkretnu sumu k niecomu, co ma v zozname na minutie takehoto pridpevku
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Vyhlásenie sa k DP neprikladá - priamo v DP máš všetky potrebné údaje - aj potvrdenie o prijatí DP si dostal.
    Vyhlásenie sa dáva vtedy - ak nerobíš DP - ale zamestnávateľ RZD a ty potom ideš s tým na DU (aj s prílohou).
    Preto, aby dostal darca prijímateľ tie 2% - je dôležité, aby si daň zaplatil včas - ak nie - nedostanú nič. (darmo budeš prijímateľovi ukazovať "potvrdené"vyhlásenie)
    Naposledy upravil Katy a R : 28.03.18 at 15:16
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bosos Aj by som to hneď zaplatil,ale doteraz nemám pridelené OÚD,na Daňovom úrade povedali že mi ho pošlú ale stále nič.Keď to bude aj v priebehuv apríla,dostane ten subjekt aj tak tie 2%?
    Mila123 áno, dostane
    kn-alka kukni sa sem, či už si v systéme, nečakaj na poštu:
    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...rideleneho-oud
    bosos Nie som....Je to druhý týždeň.
      zbaliť

    Tlačivo na darovanie 2%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.