Zavrieť

Porady

Fakturacia do statou EU-preprava podla $ 16 a tlacivo DPH

Do ktorého riadku tlačiva DPH zapisať fakturácia podla $ 16 odst.1- prepravné služby pre odberateľa,ktorý má IČ DPH v inom členskom štate

Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    do žiadneho - do tlačiva DPH sa to neuvádza. Nikto nevie prečo to tak múdre poslanecké hlavy vymysleli, teda prebrali zo smernice EU. Tak bez trápenie - nikde to nedávaš. Ale skús listovať Poradu - už bolo na túto tému pár názorov.

    Reni je offline (nepripojený) Reni

    Reni
    Práve včera som bola na školení DPH v poradí už tretie. Mám presne ten istý problém ale je to tak ako napísal vladan tieto plnenia nikde v priznaní neuvádzaš, nakoľko to nie sú žiadne zdaniteľné obchody a ani oslobodené obchody , nakoľko daňová povinnosť je prenesená na tvojho zákazníka. Je to naozaj postavené na hlavu ale je to tak.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Že sa i Vám páči, že sme v EÚ... Napr. včera na rakúskej hranici prezeranie kufrov áut rakúskymi "orgánmi", len také fukoty.

    Fakturacia do statou EU-preprava podla $ 16 a tlacivo DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.