Zavrieť

Porady

Daňové priznanie v Rakúsku pri zamestnaní v Rakúsku aj na Slovensku

Dobrý deň,
pracovala som ako zamestnanec časť roka na Slovensku /6mesiacov/ a časť roka v Rakúsku/5 mesiacov/.
Aký typ daňového priznania mám použiť v Rakúsku?
Mám sem uviesť aj príjem na Slovensku?
Čo sa do daňového priznania v Rakúsku uvádza?
ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    u jedného (slovenského? ) zamestnávateľa ? prečo z - ľ neurobil ročné zučtovanie dane ? (nepožiadali ste ? )
    boli ste vyslaná z - ľom zo Slovenska, alebo ste tam pracovali pre rakúskeho zamestnávateľa?
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 zamestnavatel nemohol urobit RZD, lebo zamestnanec mal prijem aj zo zahranicia
    hanelie ak by bol vyslaný tým zamestnávateľom tak mohol urobiť rzd
    ivka70 keby bola vyslana, tak to snad rovno napise a nepise, ze bola zamestnancom v AT
    Borovska Ada Na Slovensku to bol jeden zamestnávateľ, podala som priznanie A s vyňatím dane.V Rakúsku robím u úplne iného zamestnávateľa,od ktorého mám tiež ročné zúčtovanie.Ja neviem,čo s tým rakúskym priznaním,či tam mám dať aj slovenský príjem a čo sa kde píše.Myslím,že to je tlačivo E1?
    veronikasad Do DP na SK si zahrnula aj príjem z AT? Si rezidentom SK ?
    Borovska Ada Ano,som rezidentom SK a do DP som zahrnula aj príjem z AT
    hanelie ak máte od rakúskeho zľ ročné zučtovanie tak už v Rakúsku nepodávate DP , keďže ste rezident SK a tu ste podali DP z celosvetových príjmov
    hanelie DP v AT by ste podávali jedine pri súbehu činnosti na SK a v AT
    Borovska Ada Lenže ja som zarobila v Rakúsku niečo vyše 11000.Keďže príjem do 11000 je oslobodený od dane, vrátili by mi skoro celú zaplatenú daň.Preto potrebujem podať DP.
    hanelie to znamená, že zľ v AT vám neurobil ročné zučtovanie dane inak by vám to tam zohľadnil, zrejme máte len potvrdenie o príjmoch - Lohnzettel,
    v tom prípade budete potrebovať aj formulár E9 z SK Dú , príjmy z SK sa uvádzajú v rakúskom tlačive L1i
    ( názov tlačiva v AT pre zc neviem ) viem len pre szčo
    Borovska Ada Okrem E9,L1i aj E1?
      zbaliť

    Daňové priznanie v Rakúsku pri zamestnaní v Rakúsku aj na Slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.