Zavrieť

Porady

účtovné výkazy pre NUJ

prosím vás, ako podať elektronicky uzávierku pre neziskové organizácie, exportuje mi do edane len 1 stranu, ako postupovať?
daňové vypisujem pre právnicke osoby, zaškrtnem posledné okienko neplatenie licencie? ď
Mila123 aké vediete účtovníctvo? JU? PU?
yvica áno PU.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    1maaja je offline (nepripojený) 1maaja

    1maaja
    Zavierku pre NUJ podas cez FS. 1.strana -mozes aj manualne vyplnit,alebo exportujes.Potom cez prilohy podas v pdf uzavierku /to je asi 6 stran-suvaha+vykaz ziskov.../ a druha priloha v pdf budu poznamky.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica takže výkazy podávam v pdf? a kde ich nájdem?
    čiže na prvej strane zaškrtnem súvaha, výkaz ziskov a strát, poznámky a prvá príloha pdf uzávierka, 2 príloha poznámky pdf, tá uzávierka sa nedá vyplniť elektronicky??? dakujem
    1maaja Tak ako pises. Ja si UZ a poznamky vyplnim cez moj SW, potom UZ a Poznamky v pdf poslem v prilohe cez FS. Takto to riesim kazdy rok a je to v poriadku.
    yvica Lenže zo softu mi tiež exportuje prvú stranu, tak aké tlačivo mám vypísať? OK, ďakujem len som myslela, že je to prepracovanejšie.
    1maaja Pozri na FS vzor tlaciva UZ neziskova organizacia, aby si vedela, co sa ma posielat. Potom - suvaha,vykaz bude 1.priloha, Poznamky 2.druha priloha. Ano SW pre N.O. su menej prepracovane ako SW pre SRO.. Suhlas.
    yvica ďakujem, len ešte otázka minulý rok sme výkazy neposielali na DU, mám teraz keď prvýkrát posielame vypísať bezprostredne predchádzajúce obdobie alebo nechám voľné? ďakujem
    1maaja Jednoznacne by som vypisala aj predchadzajuce obdobie.
    yvica ok, a ešte prosím ťa členské príspevky členov uvádzam v r. 230 a je to odpočitateľná položka? ďakujem
    yvica prosím vás poznámky editovateľné čo stiahnem zo vzorov tlačív neviem v akom tvare sú ale sú také roztiahnuté, že sa mi nemestia na jednu stranu a ukazuje mi, že majú 62 strán, nemôžem nájsť nijaké použiteľné.....???
    yvica prosím ťa môžeš mi poradiť ešte s tými poznámkami, sťahujem už odvšadiaľ ale je to v nejakom divnom formáte strašne roztiahnuté do šírky, neviem si s tým poradiť, keď to upravím, tak mi tam potom chýbajú stlpce, neviem sa dopracovať k ničomu. uzávierku už mám hotovú, ešte potrebujem tie poznámky, ďakujem
      zbaliť

    účtovné výkazy pre NUJ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.