Zavrieť

Porady

Aky strop v rodinnom dome?

Zdravím,aký strop mám urobiť na rodinnom dome o rozmeroch 10×13m? Na prízemí bude len jeden pilier v strede bude to bez priečok,podkrovie bude obytné.
Naposledy upravil ivka70 : 02.04.18 at 16:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Ak to myslíš vážne, tak to môže vyriešiť radiálny trámový rošt (krov v tvare dáždnika).
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duro74 Tá dáždniková strecha to asi nie, myslim či by som na ten pilier mohol urobyť betónový preklad po celej šírke a na to betónovú deku,radili my aj spiro panely ale to je dosť nákladé tak hľadám ine spôsoby
    Ing. Ľubomír Janoška Ten preklad by ti naozaj musel počítať statik, lebo musí uniesť celú strechu. Ale nie je to nemožné.
    duro74 Diky za rady ja len zbieram info
    vicktor Nedorozumenie?
    Podla mna sa pyta na strop = dlazku pre podkrovie, nie na krov.
    A strechu musia uniest obvodove mury, nie vnutorny preklad.
    Ing. Ľubomír Janoška Možno naozaj nedorozumenie, ja som si z toho vybral, že na preklad pôjde rovná strecha (píše "betónová deka") a nie krov. A keby tam mala byť rovná strecha, tak sa na preklad dajú položiť bežné nosníky 5-6 m. Na 10 m už by musel byť predpätý.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Podľa projektu predsa...a podľa vyjadrenia statika.
    ...a hlavne pevný musí byť...p e v n ý.
    duro74 Projek sa ešte len rieši ale tlačia ma do spiro panelov, čo sa mi zdá dosť drahé tak hĺadám iné spósoby,betónová deka,alebo...
    buchač Nie som stavbár, ale čo som sa pozrel na tie spiro panely, tak je to solídna konštrukcia
    https://www.asb.sk/stavebnictvo/kons...redpate-stropy

    Deka tiež musí mať nejaký podklad - výstuhu, vo vzduchu ten samotný betón nebude držať.

    Osobne nechápem, prečo si sa vybral takouto cestou = jeden pilier...no asi najlepšia voľba by bola (pre mňa určite) to drevo...viď Ing. Janoška.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    klasicky betonovy monoliticky strop je najlepsi v tomto pripade. do panelov ta tlacia preto, ze usetria na projekte od statika - nemusi robit vykresy vystuze. to ze ty to nakoniec preplatis ich nezaujima.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Mame dom 10x11, ale iba cca polovica prizemia je kucho-jedalenska obyvacka s pilierom a prekladom na sirku. Ty budes potrebovat aj na dlzku.
    Alebo tie spiroll panely aj bez piliera a prekladov.

    Aky strop v rodinnom dome?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.