Zavrieť

Porady

Odpisy vyssie ako zisk z najmu

Dobrý deň,

vedeli by ste mi poradiť ako zaúčtovať.

máme nehnuteľnosť, odpisy tvoria 27 500 € ale zisk z nájmu bol l en 17 000, ako mám zaúčtovať ten rozdiel?
účtujeme v pohode.

Ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 02.04.18 at 18:25
veronikasad To je nejaká vysoká suma, aká je OC nehnuteľnosti? Je zaradená do obchodného majetku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lotina je offline (nepripojený) lotina

    lotina
    No aj ja to tak mám a z FS mi napísali, že neodpísaná časť majetku podľa odpisového plánu sa posúva. Ak máš napr. podľa plánu ukončenie odpisov v roku 2040, tak neodpísaná časť majetku sa začne odpisovať potom.
    Shewinka tio chápem, ale kde a ako mám zaučtovať ten rozdiel
    lotina No odpoveď na takúto otázku, ale ešte z pred dvoch rokov bola, že neúčtuješ ten rozdiel. Moc som to nepochopil. V odpisovom pláne sa automaticky ten rozdiel zas prerozdelí do ďalších rokov a následne keď na rok zas budeš robiť ručný odpis, lebo inak sa to nedá, keďže nájom môže, aj nemusí byť rovnaký, znovu sa zmení odpisový plán atď....Mne to tak robí v Alfe. Neviem presne, či je to tak dobre, alebo zle, ale návod mi nik nevie povedať.

    Odpisy vyssie ako zisk z najmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.