Zavrieť

Porady

pravo na sukromie na vlastnom pozemku

Chcem sa spytat ci mame nejake pravo sa ohradit ,ked sused ide stavat poschovy dom..Nase pozemky cize dvore a dom budu spojene hmunami .My osobne mame mensi pozemok a on tiez nebude mat moc velky pozemok...ale ak postavi poschodovy dom tak oknami na poschodi uvidi rovno nam na cely dvor a hlavne az do velkych terasovych okien,teda pokial nebudeme mat stale zastrete..za kazdu radu dakujem..
3 komentárov     zbaliť
Xanti Aké právo by si chcel mať? Ak sú dodržané minimálne vzdialenosti tak sa nemáš čím ohradiť. A logicky na poschodí zvyknú byť spálne, myslíš že budú sedieť celé dni v spálni a čumákovať ti do okien? A večer je tma neuvidia nič ak zastrieš, ako každý iný človek.
kucik1 Na poschodi budu dve detske izby.Napr: mame tam bazen a kedze som mlada tak nechodim len v plavkach..tak si neviem predstavit ze teraz sa budem obhliadat ci mozem alebo nemozem ist ....a to iste plati s opalovanim napriklad...
buchač Zvládneš nejaký nákres situácie ?
Ak hej, tak ho pripoj.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    Ako vlastnik susednej stavby, ktorej uzivanie bude ovplyvnene novou stavbou, mate pravo byt ucastnikom stavebneho konania. Tam je potrebne uplatnit namietky k projektu.
    kucik1 Ked sme susedmi humnami a nie priamo z boku,tak neviem ci vobec mame nejake pravo na namietky.lebo ziadny papier nam neprisiel aby sme sa mohli vyjadrit...
    clen Mohla byť aj verejná vyhláška na úradnej tabuli vyvesená. Nič vám nebráni napísať na stavebný úrad, že chcete byť účastníkom konania z vyššie uvedených dôvodov.

    § 139 stavebného zákona: „susedná stavba“, rozumie sa ňou aj stavba na takom pozemku, ktorý nemá síce spoločnú hranicu s pozemkom, o ktorý v konaní podľa tohto zákona ide, ale jej užívanie môže byť navrhovanou stavbou dotknuté.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    my sme si od susedov ohradili humno tujami, za niekoľko rokov už majú vyše dvoch metrov, je možnosť aj inej výsadby napr. ovocné stromy nízkokmenné v dostatočnej vzdialenosti od plota, ale tuje nezaberajú toľko miesta a nezhadzujú lístie, okrem toho - neviem síce aká bude vzdialenosť od oboch domov, ale to by asi musel sused mať ďalekohľad a nič iné na práci
    clen tuje sú inak strašne neužitočné stromy, zdá sa mi že ani vtáky tam nechcú hniezdiť...toto je asi jediná ich funkcia - robenie tieňu
    bettylou tarnigi by som posadil, a malo by to aj psychologický efekt, ale ak sa niekto hanbí, tak sa hanbí aj za vlastné telo..., či pekné, či škaredé. Príčina je inde.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    neboj sa, o päť rokov bude sused rád, že si stiahne ON roletu keď sa budeš kúpať

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Uz bolo spomenute - mui dodrzat predpisany odstup. Pohladaj aj tu aj inde tie vzdialenosti. Chod / zavolaj na miestny (ci aky urad) a opytaj sa na stavebne povolenie pre suseda, namietaj ze ste neboli vyzvani na vyjadrenie sa, nazri do projektu,...

    pravo na sukromie na vlastnom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.