Zavrieť

Porady

Co vsetko predlozit socialnej poistovni pri predlozeni formulara U1,ktorym ziadame o podporu v nezamestnanosti?

Dobry den, manzel pracoval v Ceskej republike 18mesiavov,predtym bol zamestnany 11rokov na SVK. Vratili sme sa spat na SVK a manzel ziada o podporu v nezamestnanosti na SVK. V SP od nas ziadaju priri predlozeni formulara U1,aby sme zdokladovali vsetky nase vazby na SVK pocas pobytu v CR.Ja (manzelka) so na rodicovskej dovolenke,ale v septembri mam nastupit spat do zamestnania,kde mam zmluvu na dobu neurcitu. V CR sme byvali v podnajme,ale velmi casto sme xodili na SVK. Jedine,co sme na SvK zrusili bolo poistenie v zdravotnej poistovni a boli sme prihlaseni vsetci v ceskej zdravotnej poistovni,ale uz sme prihlaaseni spat v slovenskej.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 vlastnite na SK nehnutelnost? alebo ake vazby (okrem navstev, ktore sa vydokladovat nedaju) na SK ste mali pocas pobytu v CR?
babybarb ano, vlastnime pozemok,bankove ucty a sporiace tiez mame stale vsetko na SVK.
Nie je mi celkom jasne,preco ziadaju od nas "majetkove priznanie", za akym ucelom? bude sa potom z toho odvijat vyska davky v nezamestnanosti?
ivka70 tak to vydokladujte.
Pozaduju to preto, lebo potrebuju urcit, ci si mal manzel poziadat o podporu v nezamestnanosti v CR (a nasledne prenos na SK) alebo ci skutocne mal poziadat na SK, kde neplatil poslednych 18 mesiacov ziadne poistenie
podla toho urcia, ci ma na SK vobec narok
babybarb Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Co vsetko predlozit socialnej poistovni pri predlozeni formulara U1,ktorym ziadame o podporu v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.