Zavrieť

Porady

Colný sadzobník 2018

Prosím Vás - viem že to tu už bolo rozoberané ale mám aj tak z toho guláš. Účtovnička o tom nič nevie - a zaúčtuje čo ja vystavím.
Sme platitelia DPH a predávame plechy , krytiny, klampiarské prvky/ výrobky. A všetko je v colnom sadzobníku (prenesenie DP) Ale chodia mi aj faktúry od naších dodávateľov (platitelia DPH) čo mi dávajú tovar s DPH. A pritom to je v colnom sadzobníku. Niekde som čítala, že z toho materiálu nemôžem uplatniť prenesenie. Ale že musím uplatniť DPH. Aj keď je to pre platiteľa DPH.
A nemá tu niekto tak zrozumiteľne napísané čo sa môže preniesť a čo nie? Niekto kto pracuje s plechmi a tak . Lebo čo som si povytlačala tak to je tak na týždeň čítania a skoro nič sa ma netýka. Ďakujem moc pekne za každú odpoveď -b-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Ak Ti dodávajú železo s kódmi CS 72xxxxxx,7301xxxx,7308xxxx,7314xxxx potom nemôžeš z dokladov odpočítať DPH, dodávatelia Ti majú fakturovať s prenosom DPH. Čo všetko spadá do tých skupín - to už presahuje rozsah porady.
    berry Ďakujem za odpoveď. Objednali sme klampiarský výrobok z plechu čo spadá do CS73089098. Ale oni mi to vyfakturovali s DPH. CS tam nie je. Takže ja to budem musieť predať S DPH. Aj platiteľovi DPH. Ak som to teda správne pochopila .
    No však to že je to strašne rozsiahlé čo spadá a čo nie . A ako som vyššie spomínala tak na týždeň študovania.
    KloferHladny !! Nemáš nárok na odpočet DPH ! Nesmieš ju zaplatiť dodávateľovi. A ak ten výrobok 7308xxx predávaš ďalej platcovi DPH, potom fakturuješ s nulovou DPH (režim prenosu DPH)

    Colný sadzobník 2018

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.