Zavrieť

Porady

Odvolanie voci Rozhodnutiu o ulozeni pokuty a Ziadost o ulavu na pokute

Dobry den, chcel by som poprosit o radu. Stavebnym uradom mi bolo vydane rozhodnutie o priestupku a ulozeni pokuty za porusenie stavebneho zakona. Staviam zrub a z dovodu oneskoreneho dolozenia jedneho z dokladov a tym padom aj neskorsieho vydania stavebneho povolenia som zacal stavat este pred vydanim tohto povolenia. Stavat som musel skor z dovodu premiestnenia uz postaveneho zrubu (ten sa vzdy postavi v mieste u dodavatela, potom sa rozlozi a premiestni sa na miesto konecneho umiestnenia) a z toho vyplyvajucich sankcii, ak by som ho neskor premiestnil. Druhym aspektom bol fakt, ze spominane oneskorene jedno potvrdenie (Pozemkovy urad) mi bolo vydane neskor z dovodu 3-tyzdnovej choroby a PN pracovnicky Pozemkoveho uradu. So stavebnym som pritom aktivne komunikoval, vedeli o kazdom mojom kroku a ine nezakonne postupy neboli realizovane. Som si vedomy zaplatenia "urcitej" pokuty, ale 1.000 €, aj ked horna sadzba je omnoho vyssia, sa mi zda pri uvedeni tychto faktov (kedze neslo o typicku ciernu stavbu), trochu vysoka. Je mozne podat odvolanie voci rozhodnutiu a zaroven podat ziadost o ulave na pokute? Ma s tymto niekto skusenost? Dakujem za kazdu radu. Patrik
misoft Odvolávaj sa nie voči pokute (pretože i tak by si neuspel), ale voči výške pokuty a odôvodni to tým, že pracovník stavebného úradu bol na PN a samotný stavebný úrad v tej dobe nezabezpečil náhradu na vykonávanie agendy a spôsobil omeškanie vo vydávaní potrebných povolení. Stavebný úrad má zo zákona stanovenú dobu, v prípade nejasností ju môže predĺžiť, ale PN pracovníka nie je dôvod na to, aby nekonal.

P.S. Z iného konca: Brat má zase problémy s Katastrálnym úradom. I napriek zaplateniu správneho poplatku KÚ nekonal 4 mesiace (PN pracovníka, doklady zamknuté v jeho stole), začal konať až po podaní sťažnosti prednostovi KÚ a vyššiemu orgánu štátnej správy a žiadosti o vrátenie správneho poplatku z dôvodu porušenia ich zákona. Vtedy sa rozhýbali - žiaľ - situácia sa opäť opakuje - KÚ opäť viac ako mesiac nekomunikuje, nekoná, neoznamuje, na listy, e-maily neodpovedá, pri osobných návštevách KÚ je odkázaný len poznámkou, že pracovník je neprítomný a basta.
Takže asi od brata bude nasledovať ďalšia sťažnosť, prípadne bude žiadať o urýchlenie konania súdnou cesto z dôvodu viacnásobného porušovania zákona zo strany KÚ.
Oliwa V rozhodnutí máš predsa napísané, či sa voči nemu možno/nemožno odvolať/vyjadriť a aj lehotu, do koľkých dní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Napadol by som to odvolaním z dôvodu neprimeranej výšky pokuty, ktorá nezodpovedá spoločenškej nebezpečnosti deliktu, okolnostiam a miere zavinenia. Ak neuspeješ v odvolaní, je možné riešiť to moderačnou žalobou.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Neodvolávaj sa na niečo, čo si si spôsobil sám....ergo :
    - neskorým podaním na vydanie stavebného povolenia
    - zrub sa určitú dobu vyrába, mal si sa prispôsobiť
    - zrub si si objednal určite s predstihom, teda vedel si o predbežnom termíne dokončenia stavebnice
    - zrub si nemusel premiestniť, mal si na to dôvod
    - kto má na A6 (obrazne povedané), ten má aj na servis..

    Odvolanie voci Rozhodnutiu o ulozeni pokuty a Ziadost o ulavu na pokute

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.