Zavrieť

Porady

Kanál na dažďovú vodu

Dobrý deň,
v susedstve pozemku tečie kanál na povrchovú vodu, ktorý tečie cez celú ulicu avšak je zakrytý, čiže pod zemou v rúrkach. V okolí nášho pozemku je tento kanál odkrytý - len ako vybetónované kocky, ktoré sú v dezolátnom stave.

Zopár krát v minulosti sa stalo, že pri prívalových dažďoch sa kanál vylial na záhradu - a s tým priniesol aj isté nepríjemnosti.

Tento kanál je málo kedy čistený, zarastá trávou.

Kanál sa ma rekonštruovať, avšak iba časť sa ma upraviť do betónových skruží, a potom okolie nášho pozemku sa má iba opraviť.
Je možné nejako prinútiť obec, aby kanál upravila do betónových skruží aj v okolí nášho pozemku ? Sú nejaké povinností obce k tomuto kanálu ? Ako postupovať ?

Za odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. - Nie
    2. - Áno
    3.
    a - Neviem
    b.- Žiadosťou
    c. - Finančným prispením
    d. - Súdom - domáhanie sa určitých práv
    charles91 Teraz som zistil, že obec nemá zaujem kanál opravovať, a sused si cast kanalu plánuje zakryť sam- nema žiadnu dohodu s obcou. Je nejako možné prinutiť obec aby kanal aspon opravila ?
    Ako postupovať ?

    Kanál na dažďovú vodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.