Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky po ukončení pracovného pomeru mesiac pozadu

Prosím Vás, v marci nám končili viacerí zamestnanci, dovolenka im nebola preplatená v marcovej výplate, ale bude im preplatená až v apríli - mesiac pozadu. Ako sa má postupovať v takomto prípade? ELDP musím podať už teraz do konca apríla, a tam dovolenka nie je. Budem potom musieť ELDP na druhý mesiac opravovať? Ako sa postupuje, ak je zamestnanec už ukončený a preplatím mu dovolenku, mám ho prihlasovať do poisťovní? Ďakujem.
7 komentárov     zbaliť
ivka70 preco? zo zakona ste povinni preplatit dovolenku v poslednej vyplate ....
katulik989 sa na to zabudlo......bude im preplatená ale mesiac pozadu
ivka70 vzhladom na to ,ze je este len 24.4. by som opravila marcove vyplaty ....
katulik989 Áno myslelala som na to, ale je to u nas komplikovaé, dostala som odpoveď, že už je všetko ukončené a zaúčtované.....čo mám k tomu povedať
dmc nuž...porušite zakon
katulik989 ale ved sa im preplati vsetko, preco by sme mali porusit zákon?
ivka70 lebo zakon hovori o poslednej vyplate .... a po skonceni PP budu napr. aj odvody ine ako by boli v poslednej vyplate
a ze to ma vplyv na podporu v nezamestnanosti, docodok a pod .... ani nehovorim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnancov neprihlasujes do SP, príjem uvedies vo VPP a rozpocitas na kalendárne mesiace pred skončením pracovného pomeru v roku 2018.
    katulik989 Ďakujem za odpoveď. Do zdravotných poisťovní zamestnancov prihlasujem???? Keď ide o 6tich zamestnancov, nebudu to na sociálke riešiť? A ako postupovať keď dvaja zamestnanci boli v marci počas výpovednej doby na PN??? Ďakujem.

    Preplatenie dovolenky po ukončení pracovného pomeru mesiac pozadu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.