Zavrieť

Porady

Prenesienie daňovej povinnosti v MRP

Poraďte mi prosím mám fa. s prenesením povinnosti §69 ods.12písm.f,ale v MRP takýto typ DPH nemám. ...
Sú tam rôzne §69 ods.7 a ods.3, ods.12 vôbec.
Ďakujem.
Kristina27 máš aktuálnu verziu programu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Michelle, ešte raz to zhrniem..
    1. je potrebné mať najnovšiu verziu..
    2. vydané faktúry- typ DPH 85, v položkách faktúry % sa neudávajú, ale musí byť vyplnený správny Typ (tovaru)..
    3. prijaté faktúry- typ DPH 46, v položkách faktúry uvedené % 20, musí byť vyplnený správny Typ (tovaru)..
    4. prijaté faktúry kombinované (aj s prenosom aj bez prenosu)- typ DPH 40, v položkách faktúry % 20, musí byť vyplnený správny Typ (tovaru), za kolonkou Typ je nová kolonka Typ DPH kde podľa jednotlivých položiek uvedieš správny Typ DPH..
    5. všetko je zrozumiteľne popísané v linkoch ktoré som priložila..

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    v riadku, kde je text je typ a tam si nájdeš poľnohospodárske plodiny, to je pri vyšlých aj došlých faktúrach
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Michelle22 ok , stačí kliknúť len tie poľnohospodárske plodiny ?
    Nemám skúsenosť s prenesením daňovej povinnosti
    Žabinka návod?
    https://faq.mrp.sk/Zadavanie-viacery...lny-system-510
    https://faq.mrp.sk/Zadavanie-VYDANYC...UALIZOVANE-506
    Michelle22 Super pomôcka ....
    Typ mám _P a typ DPH som dala 53 ... bude to takto v poriadku?
    Žabinka píšeš o §69 ods.12písm.f, typ DPH 53 je §69 ods.7.. tak to nie je v poriadku.. v linkoch, ktoré som ti priložila, sa taký typ ako píšeš, uvádza? ja tam vidím 46..
    Michelle22 Skúsila som 46,ale nemám to v KV iba v DP to mám v riadku 09 .
    Kristina27 presne tak, ako píše Žabinka, pri DFa typ DPH 46 a nezabudni dať pri DPH 20% aby sa ti to "samozdanilo" ťahalo správne do KV a DP DPH
    pavol54 prenesenie daňovej povinnosti je rovnaké ako pri vybraných poľnoplodinách tak aj pri stavebných prácach hodil som typ dph 83 a dokonca mi to aj na faktúru napísalo "prenesenie daňovej povinnosti" len väčší problém je že sa mi to neobjaví v kontrolnom výkaze tak som to nahodil ručne do A2. (asi to nebude dobre)
    Kristina27 má byť typ 85 pri vyšlých aj v účtovnom denníku, nemáte náhodou staršiu verziu?
    Michelle22 Typ 85 nemám aj ked som dnes ešte raz urobila upgrade
    Typ DPH mám len po 70 .... nerozumiem tomu prečo.
    Kristína27 dala som aj 20% a do KV mi to natiahlo, ale ja mám v došlej fa. sumu bez dane. Automaticky mi to navýšilo sumu o DPH .... tak to má býť,nezda sa mi.
    pavol54 Tak je to na prd, myslel som že už vystačím bez upgrade, ale kvôli cca prenosových 100 eur na dph, musím objednať
    Žabinka Michelle22 (Dnes 17:43) Typ 85 nemám aj ked som dnes ešte raz urobila upgrade
    typ DPH 85 je pri vydaných faktúrach, nie prijatých..
    Michelle22 Rozumiem, ja som dala 46.Len neviem prečo mi to nechce natiahnuť do KV, iba keď zadám DPH alebo je hlúposť,kedže ja mam položku v došlej fa. bez DPH alebo to tak má byť?
    Žabinka položku máš v došlej faktúre bez DPH preto, lebo ty to musíš samozdaniť..
    Michelle22 Sing aleluja :-) ...... presne to som chcela vedieť... veľmi pekne ďakujem za trpezlivosť a prajem všetko dobré,
      zbaliť

    Prenesienie daňovej povinnosti v MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.