Zavrieť

Porady

darovanie domu na manželku

dobrý deň , chcela by som sa spýtať , manžel dostal dom od rodičov , na základe darovacej zmluvy, už sme boli v tom čase manželia - ak to zaváži. Pri prepise bol urobený odhad + zaplatená daň. Dom sme po prepise zrekonštruovali + nadstavili podkrovie . Chcem sa spýtať, ak by 1/2 domu chcel manžel prepísať na mňa ako manželku , musí byť znovu odhad na dom ? Alebo stačí darovacia zmluva , kde by som uviedla údaje z tej prvej zmluvy? Je to stále vedené ako jedna bytová jednotka pod tým istým súpisným číslom , len tam bola robená nadstavba podkrovia .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je to prevod medzi vami, aku sumu si date do zmluvy, s takou bude zmluva o darovani uzavreta. Vy medzi sebou nepotrebujete uradny odhad ceny.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miriam2209 ďakujem veľmi pekne
    miriam2209 ešte sa spýtam , ak v darovacej zmluve na manžela, je uvedená podmienka právo doživotného bývania svokrovcov , myslím si , že to nebráni tomu , aby 1/2 domu daroval na mňa s tým , že to uvediem i ja v zmluve medzi nami dvoma ?
    Chobot Ty to nemusíš v zmluve uvádzať. Vecné bremeno doživotného práva užívania je vedená na nehnuteľnosť bez ohľadu na majiteľa. Ak ty pribudneš na liste vlastníctva, vecné bremeno tam bude stále zapísané a automaticky prechádza povinnosť toto vecné bremeno strpieť na teba.
    Mária27 Vecné bremená spojené s vlastníctvom nehnuteľnosti prechádzajú s vlastníctvom veci na nadobúdateľa (§ 151n ods. 2 Občianskeho zákonníka).
    Do zmluvy môžete dať jeden článok o tom, že VB prechádza.
    dmc ja osobne som v darovacej zmluve nemal dom ohodnoteny vobec - a nebol ziaden problem. Myslim ze povinnost to nieje. Horsie je to v pripade nasledneho predaja do 5 rokov pri vypocte dane zo zisku pri predaji.
    Mária27 Pôvodne sa cena dávala aj do darovacej, teraz už dávnejšie nie.
      zbaliť

    darovanie domu na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.