Zavrieť

Porady

Obnova živnosti a platenie poistného - za aký rok sa bude príjem posudzovať?

Prajem pekný deň.
9.2.2017 som prerušila živnosť a zamestnala sa na TPP. DP za rok 2017 som riadne podala v lehote, t.j. do marca 2018. Príjem zo SZČO za rok 2017 bol mikroskopický.
Rada by som si živnosť obnovila. Moje príjmy budú len maličké, len ako doplnok k TPP, preto sa chcem legálne vyhnúť plateniu sociálneho poistenia, pretože ho z toho príjmu neuplatím. Kedy by som mohla najskôr obnoviť živnosť, ak moje príjmy zo živnosti v roku 2017 boli len pár stoviek? Môžem k 1.7.2018, aby mi nevznikla povinnost platiť soc. poistné?
Ďakujem.
veronikasad Aký príjem si mala za rok 2016?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    možno nebudeš platiť poistné do SP ani ak obnovíš hneď ? - nepíšeš, aké si mala príjmy v roku 2016
    k DP 2017 ak máš "mikroskopické" príjmy (aj keď neviem aké to presne sú) - ale ak to bolo "pár stoviek" - tak by ti ani nemalo vzniknúť povinné poistenie v SP od 1.7. hranicu poznáš.
    https://www.socpoist.sk/szco-vjr/55165s
    Lindchen Ďakujem, v roku 2016 som mala príjmy vysoké, povinnosť platiť na základe 2016 by mi určite vznikla.
    Katy a R nuž tak sa treba zariadiť podľa toho (počkať). nezabudni aj na ZP

    Obnova živnosti a platenie poistného - za aký rok sa bude príjem posudzovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.