Zavrieť

Porady

Rozdiel medzi predajňou a výdajným miestom

Dobrý deň všetkým. Bola by som vďačná, ak by mi niekto vysvetlil rozdiel medzi predajňou a výdajným miestom pre e-shop. Je mi jasné, o čo ide v praktickej rovine - do predajne zákazník príde v otváracích hodinách a kúpi si, čo tam nájde. Do výdajného miesta príde vyzdvihnúť si tovar, ktorý si vopred objednal. O čo mi ide v otázke : V predajni musí tovar - označenie tovaru spĺňať príslušné náležitosti ( to musí samozrejme aj tovar v e-shope, ale ten stačí označiť až pred odoslaním zákazníkovi ,nemusí byť označený ak leží v sklade) musia tam byť sprístupnené všetky prevádzkové predpisy a pod. Pri kontrole z Obchodnej inšpekcie je veľa možností, ako nájsť chybu ( aj pri najlepšej snahe podnikateľa :-) ) Pri odbernom mieste asi žiadne tieto veci - etikety, označenie tovaru... OI kontrolovať nemôže, keďže stačí, ak ich označíme pri vkladaní do balíka pre zákazníka ... Ide o to, že OI nám našla v predajni na jednom tovare chýbajúcu etiketu ( stane sa, že človek niečo prehliadne) a bol z toho veľký problém.... Som nahnevaná a sklamaná z prístupu OI a uvažujem o zmene predajne na odberné miesto.. Je možné potom to, aby zákazník mal naďalej prístup na odberné miesto v čase otváracích hodín s tým, že tovar je tam len vystavený a v prípade, že má oň záujem, informácie mu poskytneme a pri prípadnom predaji etiketu priložíme ? Ako a kde musí podnikateľ definovať svoju prevádzkareň - teda nahlásiť, či má predajňu alebo odberné miesto ? Ďakujem za pomoc.
5 komentárov     zbaliť
kopretinka a ten "obchod" slúži iba ako výdajňa alebo to je klasický kamenný obchod? plus je tam výdajňa?
lubica2403 Obchod je klasický obchod. Práve na to sa pýtam - aký je rozdiel - v spĺňaní predpisov - medzi obchodom a výdajným miestom.
kopretinka no nemôžeš klasický obchod len tak zmeniť na výdajňu
A aká etiketa to bola,čo ti chýbala? materiálové zloženie?
lubica2403 Na tom hádam nezáleží... Prečo nemôžem zmeniť obchod na výdajné miesto - resp. zrušiť obchod a vytvoriť výdajné miesto ?
kopretinka https://www.facebook.com/groups/ucimesapodnikat/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Rozdiel medzi predajňou a výdajným miestom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.