Zavrieť

Porady

Nečinnosť Mestského úradu / zneužitie právomoci verejného činiteľa

Dobrý deň, poprosím Vás o radu. Staviam dom, dodatočne som požiadal Mú pred 23 mesacmi o povolenie k vŕtanej studni / žiadosť + projekt/ , mesto žiadosť doposial ignotrovalo bez odpovede. Do telefonu nám uviedli, vrtajte a ked Vás niekto uda, budem to riešiť, Taktiež som požiadal o drobnú stavbu do 25m2 pred rokom, odpoveď mesta obsahovala nezákonné požiadavky-ako typ vykurovania, emisie, vizualizáciu drobnej stavb vrzus oprosti dom duseda.... nakoľko koniec mojho pozemku susedi kolmo s rodinným domom primátora nášho mesta. Samozrejme on sa nepodpísal pod túto odpoveď, ale dal to podpídať prednostovi Meského úradu. mam pocit, že ide o zneužitie právomoci verejného činiteľa...ako mam prosim Vás postupovať? ďakujem za odpovede
misoft Podaj sťažnosť na prieťahy v konaní stavebného radu a požadovaní neprimeraných a protizákonných požiadaviek nadriadenému orgánu - teda nadriadenému stavebnému radu - ak to robil mestský stavebný rad - tak sťažnosť adresovať okresnému atď.
Zároveň môžeš požadovať i náhrady za vynaložené náklady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nečinnosť Mestského úradu / zneužitie právomoci verejného činiteľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.