Zavrieť

Porady

Odfotenie občianskeho pri praci na dohodu?

Dobrý deň,
plánujem byť zamestnaná na dohodu s tým, že za mňa zamestnávateľ nebude platiť odvody. Lebo som SZČO.
Zamestnávateľ odo mňa však požaduje odfotenie občianskeho preukazu z oboch strán. Ja s tým však nie som ok a počula som že možno stačí len číslo občianskeho a netreba odfotenie. Môj zamestnávateľ s tým však nesúhlasí a požaduje fotokópiu.

Chcem sa spýtať: Som povinná poskytnúť môj OP na okopírovanie môjmu zamestnávateľovi? Nestačí len číslo OP?

Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil liviaaa : 17.05.18 at 12:07
4 komentárov     zbaliť
Jarka 1 ... byť zamestnaná na dohodu cez moju živnosť ...

Tak zamestnaná na dohodu ako zamestnanec, alebo budeš pre neho robiť na živnosť a faktúrovať to?
liviaaa Na dohodu s tým, že som SZČO, tak za mňa nebude platiť odvody.
veronikasad Dohoda v zmysle zákonníka práce nijako nesúvisí s tým, že máš živnosť
veronikasad To je ako na dohodu cez živnosť? Prácu budeš fakturovať? O akú prácu ide?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na kopírovanie nemá právo. Dokonca je to v rozpore so Zákonom o ochrane osobných údajov. A k tej práci na Dohodu, tú nemôžeš vykonávať cez živnosť. Práca na Dohodu je závislá činnosť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    liviaaa ale môžem byť živnostník a zároveň vykonávať prácu na dohodu?
    Tweety Môžeš.
    veronikasad Môžeš, ale ak je to dohoda v zmysle zákonníka práce, platia sa z nej odvody. Si študent denného štúdia?
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Alebo svoju prácu vyfakturuješ ako SZČO, alebo sa zamestnáš a zamestnávateľ bude za teba platiť odvody.
    kopretinka 17.05.18 13:54 priradil do Porady
    kopretinka 17.05.18 13:54 odstránil(a) z Porady

    Odfotenie občianskeho pri praci na dohodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.