Zavrieť

Porady

Predaj pozemku za 1900 - plati sa dan?

Dobrý den, prosím vás idem predať pozemok, ktorý mám vo vlastníctve štvrtý rok, za sumu 1900 euro. Budem z tejto sumy musieť platiť daň a odvody? Pozemok čize nevlastním viac ako 5 rokov aby bol oslobodený. Okrem iného mám príjem zo zamestnania,kde mi zamestnávateľ robí ročné zučtovanie.

Dakujem
Mila123 za koľko si pozemok kúpil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Predaj nie je oslobodený, budeš si musieť podať DP zo všetkých prijmov. Nemôžeś teda požiada zam-ľa o RZD.
    Pre upresnenie, zam-ľ nerobí DP.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ja ešte doplním tveety - že ty si v DP uplatníš aj výdavky, ktoré si mala, odrátaš ich od tvojho príjmu z nehnuteľnosti (1900) a len z rozdielu ti vypočítaš daň (a možno ani nevýjde ?) https://www.financnasprava.sk/sk/obc...nehnutelnosti1
    Samozrejme povinnosť podať DP je so všetkých zdaniteľných príjmov.
    doplnenie.... dôležitý je aj spôsob nadobudnutia - lebo teoreticky je možnosť, že príjem je oslobodený?
    Naposledy upravil Katy a R : 23.05.18 at 08:02
    bianka117 dakujem vám všetkym za odpovede

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Blanka: "...idem predať pozemok za 1900 euro. Budem z tejto sumy musieť platiť daň a odvody?"

    Kedze vetrom a paragrafmi ostrielani odbornici sa vyjadruju pomerne strucne, upozornujem jasnejsie ze zo sumy 1900 minus za kolko si kupila.
    Katy a R tak celkom jasnejšie si nenapísal, lebo výdavkom nie je len kúpna cena (a ani nevieme, či nadobudla pozemok kúpou)

    Predaj pozemku za 1900 - plati sa dan?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.