Zavrieť

Porady

preplácanie lek.prehliadok

Prajem pekný deň všetkým na porade! Mám taký dotaz k zákonu 126/2006 Z z o verejnom zdravotníctve. My sme doteraz lekárske prehliadky zamestnancom nepreplácali a od 1. júla 2006 je zamestnávateľ povinný ich preplácať? A ešte jedna otázočka, ako často je potrebné počas zametnania vykonať preventívnu prehliadku, keď zamestnanec nie je preradený na inú prácu? Ďakujem za odpovede
Usporiadat
StanislavaF StanislavaF

StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

nevie nikto poradiť?
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

skús pozrieť tu:
http://www.porada.sk/t30635-lekarska...stnavatea.html
0 0
tancok tancok

tancok je offline (nepripojený) tancok

Zakon plati od 1.6.2006, zamestnavatel ma povinnost preplacat lekarske prehliadky. Ma ich preplatit aj spätne. Je to § 19 ods.7 zakona č.126 ...Mam to odsuhlasene aj firemnym pravnikom.
0 0
StanislavaF StanislavaF

StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

ako spätne? To sa chápe preplatiť tým, ktorí nastúpili po 1.júni 2006?
0 0
tancok tancok

tancok je offline (nepripojený) tancok

Presne tak...zamestnanci,ktori nastupili do zamestnania od 1.6.2006 maju narok na preplatenie vstupnej lekarskej prehliadky, ak dolozia doklad o zaplateni...
0 0
filka filka

filka je offline (nepripojený) filka

Teeda,zase sme nieco presvihli...My sme tiez vstupne lek.prehliadky nepreplacali,ale zda sa ze sa to bude musiet zmenit.
Je to teda urcite tak?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
pozri § 19 ods. 2a) a potom ods. 7
0 0
filka filka

filka je offline (nepripojený) filka

Ano ano,dakujem.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry den, chcem sa opytat: novy zamestnanec bol na povinnej lekarskej prehliadke - bol cely den
a priniesol ospravedlnenku (na cely den) ako to mam riesit pri vypocte mzdy? co je to ? aka zlozka mzdy? je to nejaka nahrada, alebo co? (ak nahodou robite v olympe-aky kod?)


dakujem velmi pekne.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
tancok
Presne tak...zamestnanci,ktori nastupili do zamestnania od 1.6.2006 maju narok na preplatenie vstupnej lekarskej prehliadky, ak dolozia doklad o zaplateni...

Ale v tom zákone 126/2006 §19 ods. 7 sa hovorí o preplácaní preventívnych lekárskych prehliadok a nie vstupných.
Vstupné prehliadky v § 19 vôbec nie sú spomenuté.

Tak ako je to pri vstupných prehliadkach ????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Yvvetta
Ale v tom zákone 126/2006 §19 ods. 7 sa hovorí o preplácaní preventívnych lekárskych prehliadok a nie vstupných.
Vstupné prehliadky v § 19 vôbec nie sú spomenuté.

Tak ako je to pri vstupných prehliadkach ????
Týka sa to aj prehliadky pred nástupom do zamestnania §19 odst.2.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Twwety : Ja som si čítala celý §19. Stále sa tam píše o prev. prehliadkach.
Až teraz som to pochopila, že prev. prehliadka sa rozumie aj prehliadka pred vstupom do zamestnania.
Ďakujem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Akurát som to riešila s Krosom, to preplatenie lek. prehliadky je forma odmeny, dala som to ako mimoriadnu odmenu.

Potvrdenku od lekára (myslím, že to tu už bolo spomínané) je možné preplatiť ako normálne ošetrenie zamestnanca (v OLYMPE kód 361 - aspoň myslím).
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

ZuzanaP
Akurát som to riešila s Krosom, to preplatenie lek. prehliadky je forma odmeny, dala som to ako mimoriadnu odmenu.

Potvrdenku od lekára (myslím, že to tu už bolo spomínané) je možné preplatiť ako normálne ošetrenie zamestnanca (v OLYMPE kód 361 - aspoň myslím).
pisala som tu vyssie,ale akosi som si nie ista, ci ste odpovedali aj na moju otazku: takze neviem, ale myslite, ze ten 1 den ked bol zamest-c na prehliadke mozem mu preplatit ako ošetretie ?

0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
dobry den, chcem sa opytat: novy zamestnanec bol na povinnej lekarskej prehliadke - bol cely den
a priniesol ospravedlnenku (na cely den) ako to mam riesit pri vypocte mzdy? co je to ? aka zlozka mzdy? je to nejaka nahrada, alebo co? (ak nahodou robite v olympe-aky kod?)


dakujem velmi pekne.
Je to v rámci § 141- s náhradou mzdy.
0 0
StanislavaF StanislavaF

StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadom preplácania lekárskych preventívnych prehliadok? Podlieha preplatenie prehliadky zamestnanca dani?
0 0
ecuch ecuch

ecuch je offline (nepripojený) ecuch

Ešte by som sa chcela vrátiť k tomu §19 ods.7 zákona č. 126/06: čo možno rozumieť pod pojmom náklady súvisiace s prehliadkou? Je to aj preplatenie cestovných nákladov ak je prehliadka v nejakom inom meste?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ecuch
Ešte by som sa chcela vrátiť k tomu §19 ods.7 zákona č. 126/06: čo možno rozumieť pod pojmom náklady súvisiace s prehliadkou? Je to aj preplatenie cestovných nákladov ak je prehliadka v nejakom inom meste?
Myslím, že by to aj mohlo byť. Ale na ich uhradenie treba návštevu lekára považovať ako služobnú cestu a vykonať riadne zúčtovanie SC. Potom by to bolo akceptovateľné.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

StanislavaF
Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadom preplácania lekárskych preventívnych prehliadok? Podlieha preplatenie prehliadky zamestnanca dani?
Upresni, o aké preventívne prehliadky ide. Ak to nie je povinné zo zákona alebo z interného predpisu zamestnávateľa, ale je to pre zamestnancov benefit, tak nie sú oslobodené od dane.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

U nas sa to riesi ako P - platene volno..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať