Zavrieť

Porady

Valutová pokladňa

ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Ahojte, ak účtujete valutovú pokladňu napr. nákup PHL v ČR u platcu DPH v SR prepočítate celkovú zaplatenú sumu kurzom NBS z daného dňa?
Je nejaká možnosť ak je tých blokov za mesiac 15 použiť kurz priemer NBS za daný mesiac, alebo sa to musí naúčtovať po jednotlivých dňoch?
Usporiadat
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Ahoj, kurz pri prepočítavaní použiješ dňom nákupu PHM a zaúčtuješ do valutovej pokladni dňom, kedy si nakúpila.Neexistuje možnosť, aspoň o nej neviem, že by si môhla použíť priemerný kurz.
0 0
ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Ďakujem. A prepočítam celú sumu, teda aj s dPH? Možno vyzerám total hlúpa, ale radšej sa opýtam...
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

ivab
Ďakujem. A prepočítam celú sumu, teda aj s dPH? Možno vyzerám total hlúpa, ale radšej sa opýtam...
Ja mám iný problém. Nakupujeme tovar v zahraničí, ktorý na mieste aj platíme. Ako mám účtovať nákup CZK, keď nemám nato nijaký doklad. Stačí ak to prepočítavam - teda ten nákup CZK kurzom NBS. Ide o to, že mi máme nejaké CZK vlastné od rodiny, takže sa mi neoplatí vymieňať v zmenárni alebo v banke.

Ďakujem
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

toria
Ja mám iný problém. Nakupujeme tovar v zahraničí, ktorý na mieste aj platíme. Ako mám účtovať nákup CZK, keď nemám nato nijaký doklad. Stačí ak to prepočítavam - teda ten nákup CZK kurzom NBS. Ide o to, že mi máme nejaké CZK vlastné od rodiny, takže sa mi neoplatí vymieňať v zmenárni alebo v banke.

Ďakujem
HALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

Je tam niekdo kto by vedel poradiť?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
toria
HALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

Je tam niekdo kto by vedel poradiť?
Potom vlastné CZK musíš zaevidovať do účta ako vklad podnikateľa a prepočítať to kurzom zo dňa vkladu do podnikania.

PS. Bud trpezlivá, určite ti niekto odpovie, nemusíš tu také dlhé halo písať.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

smith
Potom vlastné CZK musíš zaevidovať do účta ako vklad podnikateľa a prepočítať to kurzom zo dňa vkladu do podnikania.

PS. Bud trpezlivá, určite ti niekto odpovie, nemusíš tu také dlhé halo písať.
ďakujem, ale to mám potom zakaždým dávať ako osobný vklad podnikateľa? Môžem si potom vybrať nejaké prostriedky v slovenských korunách ako vrátenie vkladu podnikateľa?

A nemôžem zo slovenskej pokladne previesť na českú pokaladňu čiastku s kurzom NBS?

Vieš lebo ja oficiálne za tie české koruny zaplatím, aj keď nie toľko ako v zmenárni, alebo v banke.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

to halooooooooooooooooooooooooooooooooo! bolo len tak z dlhej chvíle, tak sa na mňa nehnevaj prosím!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
toria
ďakujem, ale to mám potom zakaždým dávať ako osobný vklad podnikateľa? Môžem si potom vybrať nejaké prostriedky v slovenských korunách ako vrátenie vkladu podnikateľa?

A nemôžem zo slovenskej pokladne previesť na českú pokaladňu čiastku s kurzom NBS?

Vieš lebo ja oficiálne za tie české koruny zaplatím, aj keď nie toľko ako v zmenárni, alebo v banke.
KeĎ to nebudeš dávať ako osobný vklad potom ako to dostaneš do účta? Len tak bez dokladu previesť čiastku z SKK pokladne na CZK pokladňu, je porušenie zásad účtovania. Na základe čoho by si prevádzala?
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

odpustite mi prosím, ale je to silnejšie ako ja. Vždy keď si tento nadpis prečítam začnem si pospevovať pesničku " Valutový cudzinec.............."
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

smith
KeĎ to nebudeš dávať ako osobný vklad potom ako to dostaneš do účta? Len tak bez dokladu previesť čiastku z SKK pokladne na CZK pokladňu, je porušenie zásad účtovania. Na základe čoho by si prevádzala?

Môžem to robiť takto:
Z SKK pokladne vyberiem ako osobnú spotrebu SZČO a následne ich vymením a vložim na pokladňu CZK ako osobný vklad podnikateľa?

Môžem napríklad zmenárensku činosť dať do účtovníctva, ak na doklade som napísaná ja ako vymieňajúci a firma je písaná na manžela?
Ja mám totiž lepší kurz ako zamestnanec zmenárne.

Ďakujem
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

toria
Môžem to robiť takto:
Z SKK pokladne vyberiem ako osobnú spotrebu SZČO a následne ich vymením a vložim na pokladňu CZK ako osobný vklad podnikateľa?

Môžem napríklad zmenárensku činosť dať do účtovníctva, ak na doklade som napísaná ja ako vymieňajúci a firma je písaná na manžela?
Ja mám totiž lepší kurz ako zamestnanec zmenárne.

Ďakujem


PORADÍ MI NIEKTO ???
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
toria
Môžem to robiť takto:
Z SKK pokladne vyberiem ako osobnú spotrebu SZČO a následne ich vymením a vložim na pokladňu CZK ako osobný vklad podnikateľa?
podľa mňa bez problémov sa dá vybrať ako osobná spotreba a potom vložiť české ako vklad podnikateľa. Ten sa potom prepočíta kurzom NBS dňom vloženia do valutovej pokladne.
toria
Môžem napríklad zmenárensku činosť dať do účtovníctva, ak na doklade som napísaná ja ako vymieňajúci a firma je písaná na manžela?
Ja mám totiž lepší kurz ako zamestnanec zmenárne.

Ďakujem
Tak tomuto som moc neporozumel, kto je kto. Kto predáva a kto kupuje?
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Jozef I
podľa mňa bez problémov sa dá vybrať ako osobná spotreba a potom vložiť české ako vklad podnikateľa. Ten sa potom prepočíta kurzom NBS dňom vloženia do valutovej pokladne.

Tak tomuto som moc neporozumel, kto je kto. Kto predáva a kto kupuje?
No kupuje sa to na firmu manžela, ale na doklade je uvedený ten kto kúpil zahraničnú menu - ja manželka, môžeme to takto dať do účtovníctva. Nikde tam není manželová firma, iba moje údaje.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

toria
No kupuje sa to na firmu manžela, ale na doklade je uvedený ten kto kúpil zahraničnú menu - ja manželka, môžeme to takto dať do účtovníctva. Nikde tam není manželová firma, iba moje údaje.

Halo, kde ste mi zmizli???

Prosím pozrite sa aj na toto tu!

Ďakujem
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
toria
No kupuje sa to na firmu manžela, ale na doklade je uvedený ten kto kúpil zahraničnú menu - ja manželka, môžeme to takto dať do účtovníctva. Nikde tam není manželová firma, iba moje údaje.
Ak to správne chápem, tak meníte slovenskkú menu na valuty a ako príjemca si uvedená na príjmovom doklade ty. Tú zahraničnú menu kupujete od ludí alebo zo zmenárne? Ak je to zo zmenárne nechápem kde sú tvoje údaje uvedené, ale to by nebolo až také dôležité. Dal by som normálne výdaj zo slovenskej pokladne a potom príjem do valutovej pokladne v kurze aký dala zmenáreň.
Ak to kupujete od ľudí, tak to neviem či tam nie je potrebné povolenie na zmenárenskú činnosť. Ak ho nemáte tak to by som potom riešil asi tým vkladom podnikatela.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Jozef I
Ak to správne chápem, tak meníte slovenskkú menu na valuty a ako príjemca si uvedená na príjmovom doklade ty. Tú zahraničnú menu kupujete od ludí alebo zo zmenárne? Ak je to zo zmenárne nechápem kde sú tvoje údaje uvedené, ale to by nebolo až také dôležité. Dal by som normálne výdaj zo slovenskej pokladne a potom príjem do valutovej pokladne v kurze aký dala zmenáreň.
Ak to kupujete od ľudí, tak to neviem či tam nie je potrebné povolenie na zmenárenskú činnosť. Ak ho nemáte tak to by som potom riešil asi tým vkladom podnikatela.
No na tom doklade som uvedená ja pretože to je tak so zamestnávateľom dohodnuté, on nám dáva lepší kurz - teda kurz NBS, ale musia tam byť udané naše údaje a číslo zamestnanca.
No takže to budem riešiť výberom s SKK pokladne ako osobná spotreba a príjmom na CZK ako osobný vklad.

Správne????
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Áno. Tak by som to riešil ja. Použiješ pri tom vždy kurz NBS.
0 0
Robertoz Robertoz

Robertoz je offline (nepripojený) Robertoz

Ja obdobne uctujem prevod valut z uctu do korunovej pokladne... Dufam, ze tym neporusujem Zakon o uctovnictve ci ine zakony. (???)

Vyhnem sa tym uctovaniu vo valutovej pokladni - aspon dufam.
Alebo aj osobna spotreba (vyber hotovosti z uctu pre osobnu spotrebu) musim prehanat cez priebezne polozky a pokladnu???
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Pri prepočte cudzej meny na slovenskú menu valuty prijaté do pokladnice sa prepočítajú na slovenskú menu kurzom NBS vyhláseným ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu, t.j. ku dňu prijatia do pokladnice, ak boli obstarané výberom z devízového účtu, ak sa pri devízovom účte používa kurz NBS.
Kurzom komerčnej banky, za ktoré účtovná jednotka valuty nakúpila.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
ivab
Ďakujem. A prepočítam celú sumu, teda aj s dPH? Možno vyzerám total hlúpa, ale radšej sa opýtam...
aj s dph.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať