Zavrieť

Porady

Valutová pokladňa

ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Ahojte, ak účtujete valutovú pokladňu napr. nákup PHL v ČR u platcu DPH v SR prepočítate celkovú zaplatenú sumu kurzom NBS z daného dňa?
Je nejaká možnosť ak je tých blokov za mesiac 15 použiť kurz priemer NBS za daný mesiac, alebo sa to musí naúčtovať po jednotlivých dňoch?
Usporiadat
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Ahojte,
citala som celu temu, a preto sa chcem opytat.
Mam klienta, ktory je stavebnik, pracuje v CZ a preto ma vydavky aj tam.
Chcem si ujasnit ci uctovat s DPH alebo bez. Jeden nazor napisla renca1, ze s DPH a ja mam zas informaciu, ze ak je napr. nakup PHL v CZK s DPH, tak to treba rozuctovavat bez DPH a DPH zvalst. Asi je to len na kazdom ako si rozdeli analytiku, pretoze som k tomu nenasla nic v zakonoch.
Prosim napiste mi Vase nazory, skusenosti. Dakujem
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Adkah Pozri príspevok
Ahojte,
citala som celu temu, a preto sa chcem opytat.
Mam klienta, ktory je stavebnik, pracuje v CZ a preto ma vydavky aj tam.
Chcem si ujasnit ci uctovat s DPH alebo bez. Jeden nazor napisla renca1, ze s DPH a ja mam zas informaciu, ze ak je napr. nakup PHL v CZK s DPH, tak to treba rozuctovavat bez DPH a DPH zvalst. Asi je to len na kazdom ako si rozdeli analytiku, pretoze som k tomu nenasla nic v zakonoch.
Prosim napiste mi Vase nazory, skusenosti. Dakujem
nákup PHL sa učtuje s DPH kurzom NBS
0 0
korela888 korela888

korela888 je offline (nepripojený) korela888

účtovník
Dobrý deň, máme 5 valutových pokladní a je to rovnako dosť zamotané, chcem sa spýtať na takýto príklad:

zamestnanec zaplatil eurami v Poľsku poplatok za diaľnicu a pracovníčka mu z hodnoty 200 EUR vydala 27,30 PLN, aký kurz použijem pri účtovaní, a ako mám spraviť prevod medzi týmito pokladňami, keď výdaj bol v eurách v eurovej pokladni mám úbytok a peniaze sa vrátili do valutovej pokladne kde evidujem poľskú menu mám prijaté peniaze. Ako to mám správne rozdeliť???
ďakujem za pomoc
0 0
osh osh

osh je offline (nepripojený) osh

čo by ste urobili s tým, keď vo valutovej pokladni zostane k 31.12.2008 0 CZK a -15316 Sk. Je treba učtovať kurzový rozdiel a ako. Jedná sa o JU
0 0
beatam beatam

beatam je offline (nepripojený) beatam

osh Pozri príspevok
čo by ste urobili s tým, keď vo valutovej pokladni zostane k 31.12.2008 0 CZK a -15316 Sk. Je treba učtovať kurzový rozdiel a ako. Jedná sa o JU
Zaúčtovať kurzový zisk.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Ja som mala vo valutovej pokladni na zač.roka7300 Eur, čo mi prešlo z roku 2007 do roku 2008 mi to prenieslo 7300 eur a v SK mi ukazuje na zač.roka čiastku 318233,73Sk. Prepočet 01.01.2008 by mal byť 7300 *33,783 t.j.246615.90 Sk.Teraz k 31.12.2008 mám 27100.94Eur ,ukazujemmi stav pokladne 918069,40. Ked to prepočítam 30,126 kurzom stav val.pokladne by mal byt 816,653,-Sk. Je to kurz .zisk? A čo stým počiatočným stavom????????
Naposledy upravil zhv : 30.03.09 at 15:13
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

posúvam.......
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Poradí mi niekto?
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Je to kurzová strata,však
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

ahoj poradaci,

poradte mi prosim pri prepocte valutovych pokladni a uctov na konci roka 2009 pouzit aky kurz?: ECB kurzový lístok z 30.12.2009 alebo z 31.12.2009.
Dik za odpoved
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

alexis Pozri príspevok
ahoj poradaci,

poradte mi prosim pri prepocte valutovych pokladni a uctov na konci roka 2009 pouzit aky kurz?: ECB kurzový lístok z 30.12.2009 alebo z 31.12.2009.
Dik za odpoved
nikto mi neodpovie? Pytam sa preto, ze v banke pouzili kurz z 30.12.2009 a to by mi sedelo, ale auditor mi hovori ze musim pouzit kurz vyhlaseny 31.12.2009 a tym mi to uz nesedi. Tak naozaj teraz neviem co mam pouzit, aky kurz z ktoreho dna.
Nie je to nejaky velky rozdiel medzi tym, ale chcela by som to mat spravne.
Ak viete, prosim pomozte. Diky moc
0 0
beatam beatam

beatam je offline (nepripojený) beatam

alexis Pozri príspevok
nikto mi neodpovie? Pytam sa preto, ze v banke pouzili kurz z 30.12.2009 a to by mi sedelo, ale auditor mi hovori ze musim pouzit kurz vyhlaseny 31.12.2009 a tym mi to uz nesedi. Tak naozaj teraz neviem co mam pouzit, aky kurz z ktoreho dna.
Nie je to nejaky velky rozdiel medzi tym, ale chcela by som to mat spravne.
Ak viete, prosim pomozte. Diky moc
Par. 24 ZoU
(2) Ak tento zákon neustanovuje inak, majetok a záväzky vyjadrené v cudzej mene prepočítava účtovná jednotka na eurá referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska33a)

a) v deň predchádzajúci dňu uskutočnenia účtovného prípadu alebo v iný deň, ak to ustanovuje osobitný predpis, 34)
b) v deň, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka.
1 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Ahojte, chcem sa opýtať ako je to s účtovaním valutovej pokladne v r.2009? Napr. vyberiem z dev.účtu 100000czk, použijem kurz predch.dňa ECB a napr. o 5dní vyplatím 50000czk, mám použiť iný kurz alebo ten,ktorým som zaúčtovala príjem do valutovej pokladne?
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Prosím poradí niekto?
Klient mi priniesol bloček z nákupu v Poľsku. Stačí priložiť k bločku kurz NBS v ten deň, kedy uskutočnil nákup, predeliť sumu v zlotých sumou, uvedenou na kurz.lístku a normálne zaúčtovať do peň. denníka, alebo musím viesť valutovú pokladňu, alebo ešte je nejaká povinnosť? Podotýkam, že sa jednalo o tento jediný nákup za celý rok.
0 0
beatam beatam

beatam je offline (nepripojený) beatam

dobrava Pozri príspevok
Prosím poradí niekto?
Klient mi priniesol bloček z nákupu v Poľsku. Stačí priložiť k bločku kurz NBS v ten deň, kedy uskutočnil nákup, predeliť sumu v zlotých sumou, uvedenou na kurz.lístku a normálne zaúčtovať do peň. denníka, alebo musím viesť valutovú pokladňu, alebo ešte je nejaká povinnosť? Podotýkam, že sa jednalo o tento jediný nákup za celý rok.
Kurz ECB z predošlého dňa.
Ja mám taký istý prípad CZK. Vediem valutovú pokladnu
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať