Zavrieť

Porady

Kedy je kúpa pozemku platná?

V roku 1956 spísali predávajúci zmluvu o predaji pôdy s kupujúcimi. Na zmluve sú podpisy jedných aj druhých a sú pravé. Kúpa však neprebehla a ja to chcem dokázať. V akých listinách a Pk vložkách má byť zapísaný predaj, ak sa zrealizoval? Platí to aj v súčasnosti? Ďakujem za odpoveď.
vicktor Mozes vysvetlit co myslis "kupa vsak neprebehla" - ty to chces dokazat, na druhej strane sa uchadzas o vlastnictvo. Cize si dedicka kvazipredavajucich?
A ti kupci sa kam podeli?
Nada 2 Tak ako pisem nizsie dvaja surodenci podiely z pozemku predali treti potomok surodenca vlastnictvo riesi sudne. Iba ja mam dokazovat ze som rovnopravny dedic. Vdaka za reakciu. Co navrhujes?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V tých rokoch sa vlastníctvo pôdy (zmena) nemuselo evidovať v pozemkových knihách. Národné výbory zabezpečovali súpisy pôdy vo forme závodových listov. Závodové listy obsahovali zoznam pozemkov podľa priznania držiteľov a so spôsobom hospodárenia.

    Ak je kúpna zmluva platná a účastníci od nej neodstúpili, má stále obligačné účinky spočívajúce v záväzku predávajúceho previesť nehnuteľnosť do vlastníctva kupujúceho. Zapísaním v oficiálnej evidencii vlastníctva nastanú vecnoprávne účinky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nada 2 Dakujem za odpoved. Prosim o info. Kde je oficialna evidencia vlastnictva aby som mohla overit predaj. Podla pozemkoveho uradu predaj prebehol v 1956 a v ROEP v roku 1986 su uvedeni 4 surodenci ako vlastnici pozemku. Po smrti dvoch svoju cast pozemku dvaja dedici predali. Dedicia tretieho podali ziadost na sud o priznanie vlastnickych prav. A ja dedicka 4. surodenca neviem dokazat svoje vlastnictvo. Podla uradnicky ktora sa boji o svoje miesto takyto zapis prevodu neexistuje. Ja tuto skutocnost potrebujem dokazat oficialne. Tesim sa na odpoved.
    Mária27 ROEP má byť zapísaný v katastri - to by vám mal pozemkový úrad ukázať. Urobte to, čo dedičia tretieho - treba pozemky predediť.
    Vyhľadávaj si informácie o ROEP, napr. tu http://www.pozfond.sk/sk/informacny-...obnovenej-evid
    Nada 2 Mária27 vďaka za Tvoj čas. Pozemky sú prededené v roku 2014 som vďaka ZBGIS našla pozemky po otcovi a všetko riešila. Na Osvedčení o dedičstve mám potvrdené vlastníctvo predmetného pozemku, nie som však uvedená na liste vlastníctva. Ale sesternice a bratranci áno. Z Pozemkového a lesného odboru Min.vnútra a katastrálneho odboru mám kópiu ROEP-u z roku 1986, kde je otec uvedený ako vlastník, ale katastrálny odbor ma odmieta zapísať na list vlastníctva, pretože sú tam dedičia kupujúcich v 1956. Keby aj kúpa prebehla, na zmluve kupujú polovicu pôdy, tak druhá polovica nám ostatným prináleží. Zatiaľ patrí dvom skupinám pozostalých, tretí sa súdi a ja chcem vedieť, kde sa podela moja časť. Znie to neuveriteľne, ale je to tak. Nadriadené orgány katastrálneho odboru - inšpekčné a právne odd. poslalo vec na prešetrenie tam, kde problém vznikol a nerieši sa. Mária27, nech sa ti darí!!!
      zbaliť

    Kedy je kúpa pozemku platná?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.