Zavrieť

Porady

miesto vykonu prace

ahojte poradáci, chcela by som sa spýtať, ak sa uvedie na pracovnú zmluvu miesto vykonu prace -prevádzka firmy- , či môže byť? Ďakujem!
Naposledy upravil efka23 : 11.08.06 at 12:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    efka23
    ahojte poradáci, chcela by som sa spytať, ak sa uvedie na pracovnú zmluvu miesto vykonu prace prevádzka firmy, či môže byť?
    Ak má prevádzka firmy inú adresu ako sídlo firmy a zamestnanec pracuje skutočne na prevádzke je to správne /je to presnejšie, inak pozri § 43 Zákonníka práce/.

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Musí, ak je sídlo firmy odlišné od miesta výkonu práce, tak do zmluvy ide do hlavičky sídlo firmy a miestom výkonu práce je adresa prevádzky firmy, kde zamestnanec vykonáva svoju prácu. Je to potrebné presne uviesť, napr. pre služobné cesty.

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    efka23
    adresa firmy je totožná s miestom výkonu práce a máme len jednu prevádzku
    Potom mi uniká zmysel otázky.....

    efka23 je offline (nepripojený) efka23

    žena efka23
    ide o to, že sme mali kontrolu z IP a vyžadujú od nás aby sme doplnili
    do pracovnej zmluvy úplnú adresu miesta výkonu práce a to sa mi
    moc nechce

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    efka23
    ide o to, že sme mali kontrolu z IP a vyžadujú od nás aby sme doplnili
    do pracovnej zmluvy úplnú adresu miesta výkonu práce a to sa mi
    moc nechce
    ako je možné, že sa ti nechce doplniť to, čo nariadil kontrolný orgán!!! Dúfam, že tvoj zamestnávateľ nečíta poradu...... :-)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A ešte len dodám, že neodstránenie nedostatkov v pracovných zmluvách môže mať za následok mastné pokuty.

    efka23 je offline (nepripojený) efka23

    žena efka23
    ďík, ja len nerada robím veci, ktoré sa mi zdajú nelogické, ale keď musím tak musím ...

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Pre pracovníkov na prevádzke máme miesto výkonu práce adresu prevádzky, ale pri stavebných robotníkoch, keďže niektorí pracujú aj na 3 rozličných miestach, máme uvedené podľa potrieb zamestnávateľa. Mali sme kontrolu z IP a námietky nemali.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    efka23
    ďík, ja len nerada robím veci, ktoré sa mi zdajú nelogické, ale keď musím tak musím ...
    Nie je to nelogické, ide o to, že zmluva by mohla byť posudzovaná ako neurčitá, čo má vplyv na jej platnosť. Je to rozhodne aj vo vašom záujme.


    dana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.