Zavrieť

Porady

podiely na zisku spoločnosti v ČR

Spoločnosť s.r.o. v ČR mala niekoľko rokov zisk a jeden rok stratu. Spoločník tejto spoločnosti má trvalý pobyt v SR a chce vyplatiť podiely na zisku za určité roky. V akom prípade a za akých podmienok sa to dá. A čo so stratou? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
10 komentárov     zbaliť
ivka70 a nemala by si zistovat ako to je podla ceskych zakonov?
zanetka68 napadlo mi ako prvé, avšak je to príjem spoločníka s trvalým pobytom v SR. Neviem, preto som položila otázku.
zanetka68 našla som článok https://www.podnikajte.sk/dane-a-uct...end-2018.xhtml
Dúfam, že je tu odpoveď.
zanetka68 Podľa toho, čo som zistila je to tak: podiel na zisku 2011-2012 10% zdravotné alebo 5%, 2013-2017 14% zdravotné, 2017 7% v DP alebo 35% daň zrážková daň bez zdravotného. U zdravotného odvodu samozrejme s prihliadnutím maximálneho vymeriavacieho základu.
ivka70 vyplacat zisk zo spolocnosti mozes len podla ceskych zakonov .... tak hladaj tam, ako vyplatit cudzincovi, spolocnikovi .... nemozes predsa z ceskej sro vyplacat zisk podla slovenskych zakonov ....
tu sa mozes pytat na to ,ako to potom spolocnikovi na SK dat do DP
zanetka68 Na finančnej správe je: V prípade, že rezident SR v zdaňovacom období obdržal dividendy (podiely na zisku) zo zahraničia, pri ich zdaňovaní sa v prípade zmluvného štátu postupuje v zmysle zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s týmto štátom a zákonom o dani z príjmov. Zdaňovanie dividend a výška sadzby dane je v zmluvách vymedzená v článku „Dividendy“. Na to, aby sa táto zmluva uplatnila, je potrebné, aby daňovník preukázal platiteľovi príjmu (napr. zahraničnej spoločnosti), že je daňovým rezidentom SR, a to ešte pred tým, ako mu takýto príjem bude vyplatený. Potvrdenie o rezidencii daňovníkovi (rezidentovi SR) vydá miestne príslušný správca dane v SR.
Rezident SR je povinný po skočení zdaňovacieho obdobia uviesť príjem (dividendy) vo svojom daňovom priznaní podanom na území SR len vtedy, ak je tento príjem v zmysle zákona o dani z príjmov predmetom dane a nie je od dane oslobodený.
ivka70 to je riesenie na tu druhu cast, co som pisala .... ale nie na to, na co sa pytas ...
zanetka68 Spoločník sa pýta mňa. Jeho spoločnosť s.r.o. v ČR má účtovníčku aj audítorku. Napíš mi, prosím, aký je postup. Ďakujem veľmi pekne. Mám v tom teraz už zmätok.
ivka70 ja netusim, aky je postup .... to mu musia povedat v CR ... najlepsie uctovnik s auditorom
zanetka68 ok.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    podiely na zisku spoločnosti v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.