Zavrieť

Porady

Nevyplatené faktúry, ako postupovať ?

Zdravím, pracoval som pre jednu S.R.O takmer rok ako SZČO. Nemali sme spísanú žiadnu zmluvu ani nič ale prosto na konci mesiaca som vystavil faktúru a vždy peniaze prišli. No posledné 2 mesiace mi do dnešného dňa nevyplatili , aj keď sú už obe faktúry po splatnosti. Ako môžem postupovať pri vymáhaní v takom prípade keď nemáme žiaden pracovný denník, ani zmluvu prosto nič. Ale viem že každú mnou vystavenú faktúru si dávali do účtovníctva nakoľko sú mesačnými platcami DPH. Faktúry boli vždy posielané len cez email. Mám nejaké možnosti ? ďakujem za každú odpoveď.
6 komentárov     zbaliť
jslancik podpisoval ti niekto tvoje výkony? niečo, na základe čoho si fakturoval. a čo si tam robil? nič, čo by čo len zdiaľky zaváňalo závislou prácou?
Sunaki Podpísané nič také nebolo , ale nedalo by sa použiť že tie faktúry dáva do podvojného účtovníctva ? Tým ako keby priamo priznával že áno daná faktúra je platná a súhlasím s ňou, alebo sa mýlim ?
jslancik no a ešte zodpovedz, že čo si tam robil. aby si si neušil búdu hlavne na seba, ak to budeš riešiť ďalej.
Sunaki Klasické stavebné práce, pre ktoré mám otvorenú živnosť.
jslancik vlastné náradie, vlastné auto, sám sebe šéfom? alebo si robil, čo ti nakázal majster/stavbyvedúci?
Sunaki vlastné auto áno, vlastné náradie áno ... vykonával som to čo stavba zadala S.R.O ako požiadavku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nevyplatené faktúry, ako postupovať ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.