Zavrieť

Porady

Haliere

Dostala sa mi do rúk kniha tržieb, kde má podnikateľ na páskach z ERP halierové položky 0,30 Sk a pod. Je to možné? Môžem mu to takto zaúčtovať do príjmov, alebo to radšej zaokrúhlim a podnikateľa požiadam, aby si dal upraviť halierové dorovnanie na ERP ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ucetni_fantozzi
    presne takato tema tu uz bola minimalne raz riesena (viem to, lebo som na nu odpovedal)... nuz ale vsak opakovanie je matka mudrosti...

    ja osobne by som udaje do uctovnictva daval zaokruhlene, lebo ak by som tvrdil, ze som napr. v 07/2006 prijal do pokladne 1000,30 Sk, bola by to nepravda. a taktiez pan podnikatel nemohol tych 0,30 Sk prijat, predpokladajme ze prijal 0,50 Sk...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja som mala tento istý prípad , i napriek tomu , že nejedná sa o veľkú sumu ,som klienta poslala predajcovi RP nech mu nastaví zaokrúhľovanie .

    Ja som tie denné tržby tiež zaokrúhlovala pri účtovaní .

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Ja mám takéto halierové záležitosti neustále vo firmách. Matematicky to zaokrúhlim, teda tých 0,30 na 0,50Sk, a 0,20 smerom nadol, tak to príjmem aj do pokladne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.