Zavrieť

Porady

DPH z kreditu

na bločku z reg. pokladne je vyčíslený:
ZD 41,25 € + 20% DPH 8,25 € = Spolu 49,50 €. k tomu je odpočítaný kredit bez DPH kredit z nákupu v sume - 14,60 €.

Ako zaúčtovať kredit z nákupu ? je to správne ak je kredit z nákupu bez DPH ?

Ďakujem
Naposledy upravil ivuss : 11.06.18 at 06:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivuss nevšímať si, že zaplatím za tovar v hotovosti menej o tých -14,60 € - nerozumiem celkom
    Tweety Ale veď si nauviedla, že si zaplatila menej. Ak si zaplatil menej potom aj Zd mal byť nižší.
    ivuss Prepáč, ešte sa tu neviem moc zorientovať. Takže suma za nákup s DPH je 49,50 € mínus odrátaný kredit z nákupu bez DPH -14,60 € k zaplateniu ostáva 49,50 - 14,60 = 34,90 €.
    Nestretla som sa s takým prípadom, takže neviem ako celý doklad zaúčtovať. Ďakujem
    Tweety znížiš sumu na účte, na ktorý budeš účtovať nákup.
    ivuss Ďakujem aj ja som toho názoru, a urgujem danú firmu čo doklad vystavila - nech sa vyjadria. Nie je to totiž podľa nich ani zľava, ani bonus alebo niečo podobné. Ďakujem za vyjadrenie
    ivuss Horko ťažko som sa u dodávateľa dopátrala, že suma bez DPH - tzv. kredit - 14,60 € spadá do §25 odst. 6- Zákona o DPH . čiže nie je potrebné znížiť ZD ani daň...... musí však byť písomná dohoda medzi obomi stranami
    Tweety § 25 by bol, ak by bolo zníženie po uskutočnení dodania(dohoda) ale ak je pri dodaní nie je to správne, musí sa opraviť ZD.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.