Zavrieť

Porady

Platba vopred a tovar dodaný do 15 dní

Ahojte poraďáci,
viem že tu je toho viac popísaného, ale chcem sa opýtať na Váš názor ako riešite platbu vopred a následne dodanie tovaru do 15 dní. Vystavujete 2 faktúry - na platbu aj na dodanie tovaru alebo len 1 faktúru? Ja som vystavovala len 1 faktúru, ale po jednom školení k DPH už neviem či je to tak správne.
A ak vystavujete len 1 faktúru, tak dátum dodania dávate dátum platby alebo skutočného dodania tovaru?
Ďakujem pekne za každú odpoveď.
Prosím nikto neporadí?
Naposledy upravil KvetkaK : 18.06.18 at 05:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak je platba aj dodanie do 15 dní v jednom mesiaci stačí vystaviť 1 faktúru. Ak sú na rozhraní 2 mesiacov, potom musia byť dve faktúry, za každé dodanie jedna. Jedna za preddavok, jedna za dodanie služby alebo tovaru.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KvetkaK Ja som to aj tak robievala, len ma zmýlila informácia na tom školení, že vlastne to už v zákone o DPH nieje napísané tak ako bolo niekedy.
    A prosím Ťa dátum zdanit.plnenia dávaš to čo bolo skôr, čiže dátum platby či až dátum dodania tovaru? Ďakujem za odpoveď.
    monika.a dátum zd.plnenia v tomto prípade dávam dátum dodania t.j. ten posledný
    KvetkaK A nemal by to byť dátum prijatia platby, keď že to nastolo skôr ako dodanie tovaru?
      zbaliť

    Platba vopred a tovar dodaný do 15 dní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.