Zavrieť

Porady

Kúpa motorky v ČR

Občan SR,nepodnikateľ ,zakúpil motorku v ČR bez DPH. Poraďte mi prosím, resr.doplňte.
Našla som si zatiaľ tento postup: nemusí sa registrovať ako platca DPH,len do 7 dní od kúpy musí vyplniť DP,odovzdať na DÚ a v tejto lehote aj zaplatiť DPH.Keďže nemá el.komunikáciu,tlačivo vyplní ručne.Ktoré kolónky vypĺňa?Cenu zatiaľ neviem,ale tipujem 4000€. Budem vedieť, keď bude faktúra. Chcem mu to pripraviť, aby zbytočne neplatil pokutu.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Karolina 99 Ďakujem moc. Ešte k tomu jeden dotaz.Ak nebude tá motorka nová,ale bude mať najazdené viac ako 6000 km, alebo v čase kúpy neuplynulo 6 mes. od prvého uvedenia do prevádzky,potom bude platiť to isté? Alebo sa staršie nevozia?
    ďakujem za radu
    Žabinka stačí že je splnená aspoň jedna podmienka, buď 6000km alebo 6 mesiacov, považuje sa za novú z hľadiska DPH.. na to sa pýtaš?
    Žabinka aj tu máš vysvetlenie https://podpora.financnasprava.sk/36...m-prostriedkom
    Karolina 99 Výborne si mi to poslala,ďakujem. Ešte nemám doklady, ale asi by mu to nepredávali bez DPH, keby to nesplňalo tieto podmienky. ďakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.