Zavrieť

Porady

nárok na materskú

Dobrý deň, prosím o radu ako mám ďalej pokračovať. Momentálne pracujem v jednej spoločnosti, kde som na PZ 2,5 roka a momentálne sa pokúšame aj o bábätko , a akurát v tomto čase to začalo škrípať aj vo firme a pravdepodobne ma prezmluvnia do ich ale druhej spoločnosti. Ak by som v tomto období ostala tehotná tak z ktorej mzdy sa mi bude počítať MD? Alebo čo by bolo pre mňa teraz najlepšie . ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To zavisi od toho, kedy by bol termin porodu, kolko by si v novej firme odpracovala bez PN atd. Bez tychto zakladnych udajov sa ani teoreticky neda povedat, z coho by bol vypocet.
    Ale kedze asi nepojdes pracovat za nizsiu mzdu ako mas, zhorsit sa ti podmienky vypoctu nezhorsia, ani ked prejdes do inej firmy. Tazke na stres nie je ziadny dovod.
    anavi66 termin by bol až niekedy budúci rok , len neviem či na PZ mi nedajú nižšiu sumu ako som mala teraz , lebo človek nikdy nevie .
    ivka70 Tak s tym predsa nebudes suhlasit, nepojdes sama proti sebe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.