Zavrieť

Porady

našli mi na mri čo to znamená ? bude ďalšia operácia ? (názvy)

sledujeme stacionárny obraz
postoperačných zmien v segmente L5-S1 s počínajúcou osteochondrózou a reziduálnou
difúznou dorzálnou protrúziou zasahujúcou paramediálne obojstranne, bez zúženia
spinálneho kanála, či laterálneho recesu. Nezmenený obraz diskrétnych fibrotických zmien v
prednom epidurálnom priestore, bez evidentnej retrakcie, či kompresie preforaminálneho
úseku koreňa S1 vpravo. V ostatných segmentoch bez nálezu hernie do primerane širokého
spinálneho kanála.
Záver:
Stav po operácii hernie disku L5-S1 vpravo, so stacionárnym obrazom postoperačných zmien,
s reziduálnou difúznou dorzálnou protrúziou, bez kompresie koreňových štruktúr. Nevýrazné
postoperačné fibrotické zmeny v laterálnom recese vpravo, bez retrakcie koreňa S1.
Naposledy upravil lopta17 : 31.07.18 at 20:27
ivka70 Na MRI ti nasli vás/nás??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Taynee je offline (nepripojený) Taynee

    Som to ja :) Taynee
    Nikto tu nie je tvoj ošetrujúci lekár - neurológ, ten ti vie poradiť vzhľadom na tvoju diagnózu a anamnézu.

    Keď však čítam napísané, tak tam nič dramatické nie je. VAS je klasický verterbrogénny algický syndróm, kde teda ide o ochorenia chrbtice predovšetkým vzniknuté opotrebením apd. hlavným prejavom je bolesť. Čiže pod VAS sú skryté všetky tie naše bežné ochorenia chrbtice.

    Samotná dorzálna protrúzia disku L5-S1 znamená, že ide o tzv. hovorovo povedané vyskočenú platničku, ktorá tlačí na okolie. álezy vôbec nenasviečajú tomu, že by Ste mala byť operovaná. Na segmente piatého driekového a prvého krížového stavca je disk vydutý smerom do miechového kanála, ale nepíše sa veľkosť, takže ide len o niečo menšie, bez zásahu do koreňového kanála, ktorý nie je ani zúžený.

    Čiže už len záleží na liečbe - akú zvolí ošetrujúci lekár., dosť možné že bude konzervatívna bez nutnosti chirurgického zásahu.
    lopta17 ďakujem veľmi pekne len mne sa zhoršil stav a konzervatívna liečba nezabrala ani nrc na Kováčovej povedali že to nemá význam lebo stav sa zhoršil....a chcela som vedieť niektoré pojmi ktoré ďaka Vám viem ďakujem ....

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Nie som lekár (som podobný pacient)a myslím, že na operáciu nie je dôvod. Miecha je voľná, tak prečo by ťa operovali. Samozrejme ti na to odpovie jedine tvoj lekár - neurochirurg
    lopta17 tak to som rada lebo mne sa stav zhoršil a povedali mi aj neurogirurg že bude tak či tak operácia lebo mám iba polku platničku.....a idem na kontrolu a len preto lebo pár veci neviem čo znamenajú... ale ďakujem

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ak by si tam mal napísané hocičo,nikto z porady nie je kompetentný rozhodovať o nićom.
    lopta17 To áno len som chcela vedieť niektoré pojmi a aj tak už podľa skúsenosti nenapíšu všetko ale neurochirurg viem že vie hlbšie pozrieť.....

    našli mi na mri čo to znamená ? bude ďalšia operácia ? (názvy)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.