Zavrieť

Porady

Mám podľa zákona právo na odstúpenie od zmluvy do určitého počtu dní, ak som zmluvu uzavrela na pobočke?

Zdravím, priblížim moju otázku. Keďže sa mi nepodarilo vygoogliť potrebné informácie, obraciam sa na vás

U oranžového operátora som uzavrela na pobočke zmluvu na DSL internet. Bohužiaľ, doma som si až všimla že to čo mi ponúka je nižšia rýchlosť a teda sa mi to menej oplatí ako balík, čo som mala u ružového operátora. (áno moja chyba) Chcela by som teda odstúpiť od zmluvy. Je to možné na základe nejakého zákonníka o ochrane spotrebiteľa odstúpiť napr do 14 dní od podpísania alebo podobne? Čo mi nehrá do karát je fakt, že to bolo podpísané na pobočke a teda nie na diaľku.

Vŕta mi to v hlave, pretože u ružového operátora bolo možné ostúpiť od zmluvy do 14 dní aj napriek tomu, že to bolo uzavreté na pobočke. Neviem teda, či išlo o ich ústretovosť.

Ďakujem za každú odpoveď
misoft Odpovede hľadaj vo VOP - tam je všetko popísané. A to či zmluva bola podpísaná na pobočke a nie v hlavnom predajnom mieste je v tomto prípade úplne irelevantné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    do 14 dní je možné ukončiť, ak sa nemýlim, akúkoľvek zmluvu a to bez udania dôvodu. Viem, že v Občianskom zákonníku je niečo o tomto písané, ale neviem teraz narýchlo nájsť daný paragraf a pricapiť ho sem. Ak sa mýlim, tak ma skúsenejší a problematiky znalejší opravia, prípadne doplnia.
    paalenkaa no som z tohto ''v lese''.... viacerí ľudia mi povedali to čo vy, ja som včera opäť volala a aj písala operátorovi a všetci mi bez zaváhania povedali že keďže som to podpisovala na pobočke tak sa odstúpiť nedá. Neviem, či by si dovolili zavádzať pokiaľ by to nebola pravda a teda, bohužiaľ, neviem nájsť presné znenie zákona.
    misoft https://www.epravo.sk/top/clanky/zak...tela-2108.html
    V tvojom prípade sa však nejedná o uzavretie zmluvy "na diaľku", alebo "mimo prevádzkových priestorov" - i pobočka je prevádzkový priestor.
    http://www.epi.sk/zz/1964-40 §52 - §54

    Mám podľa zákona právo na odstúpenie od zmluvy do určitého počtu dní, ak som zmluvu uzavrela na pobočke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.