Zavrieť

Porady

zivnostnik v Anglicku-DP

Moze mi prosim niekto poradit?
Odisla som pracovat do Anglicka cez jednu slovensku agenturu. Kontrakt zacal 12.6.2006 a skonci 12.12.2006 Podmienkou prace bolo, ze budem fungovat ako zivnostnik. Agentura mi zohnala v Anglicku firmu, ktora sa mi stara o uctovnictvo, pravidelne odvadzam dane.Pred odchodom do Anglicka som na Slovensku tiez pracovala ako SZCO ale kvoli praci v zahranici som zivnost na nejaky cas prerusila. Chcela by som sa spytat, ci mam pri podavani danoveho priznania za rok 2006 v SR brat do uvahy aj moj pobyt v Anglicku a prijmy tam dosiahnute? Viem, ze je vela debat o dvojitom zdanovani, no nikde som sa nedocitala ako to je so zivnostnikmi v zahranici. Dakujem za kazdu radu a napad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    Pokiaľ si rezidentom SR (čo predpokladám si) tak musíš na Slovensku zdaňovať celosvetové príjmy, teda aj tvoj príjem v Anglicku. Treba postupovať podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, ktorú máme s Veľkou Britániou. Podľa tejto zmluvy, sa použije metóda vyňatia dane, takže príjmy zo zahraničia v DP uvedieš a hneď aj odpočítaš.
    Skús ešte pohľadať, tu na Porade bolo toho veľa popísané príjmoch zo zahraničia.

    zivnostnik v Anglicku-DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.