Zavrieť

Porady

Firma sro bez sídla, čo ďalej?

Firma v strate, neplatil sa nájom, dnesny stav - firma nemá sidlo z dôvodu výpovede z podnájmu, mali sme jednu kanceláriu a jednu miestnosť na sklad, teraz absolútne nič.. Aký je postup, keď nemám oficiálne sidlo? Nové sidlo si nemôžeme dovoliť pretože na účtoch je nula, u nás v byte s tým zena nesúhlasí. Môžem to nechať tak, bez sídla? Aspoň na ten rok, kým mi dlžníci neuhradia peniaze za výkony. Mám s.r.o., dlh na dani cca 1000e, ziadne sidlo, dlžníci mi dlzia cca 5600€.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Obchodný zákonník

    §68

    6) Súd na návrh štátneho orgánu, na návrh osoby, ktorá osvedčí právny záujem, alebo aj z vlastného podnetu rozhodne o zrušení spoločnosti, ak

    g) spoločnosť nespĺňa podmienky podľa § 2 ods. 3.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nerozumiem, čo si nemôžete dovoliť. virtuálne sídlo stojí asi tak 100€ na rok. zadotovať účet nie je problém. peniaze predpokladám máš. nerozumiem tvojmu problému. Tváriť sa, že "nemáš peniaze" je blbosť.
    bertoluccj Nie nemám ani cent, úver mi nedá ani nebankovka z titulu daňového dlhu.

    Virtuálne sídlo nie, zatiaľ to nebudem riešiť,. A kto sa dozvie že nemám sidlo? Nikto. Prečo by mi mali zrušiť firmu?
    jslancik Jasnee, nemáš ani cent. Len dúfaj, že ti na sídlo firmy nepríde nejaký dôležitý dokument. Napr. oznámenie o nejakej kontrole.

    Firma sro bez sídla, čo ďalej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.