Zavrieť

Porady

HPV po preventivke

Dobry den,

chcela by som sa opytat. Objavili sa mi genitalne bradavice. Nemam este vysledky z testov u gynekologicky a koznej. Zatial mi povedali ze je to pravdepodobne HPV.

Moja otazka sa tyka toho, ze chodim pravidelne na prehliadky ku gynekologicke, ale na poslednej preventivnej prehliadke mi neodhalili pritomnost HPV. Neviem presne ake vsetky vysetrenia mi vtedy robili, ale brali mi standardne stery na vysetrenie zapalov a pod.

Je mozne ze tento virus prehliadli na preventivnej prehliadke (Krompachy) a nakazila som sa este kedysi davnejsie? Citala som ze HPV virus ma vela ludi a niekedy je dlho "ticho" a prejavi sa pri znizeni imunity. Pred zhruba 2 mesiacmi som prekonala vysoke horucky.

Alebo som sa musela nakazit niekedy po preventivnej prehliadke? Ako spolahlive su standardne testy u gynekologicky?

Snazim sa priblizne urcit kedy som sa mohla nakazit. Resp. minuly rok som ukoncila dlhsi vztah a teraz mi vznika otazka ci som sa nakazila od byvaleho priatela a preventivka to neodhalila?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Genitálne bradavice a zmeny na krčku ktoré sú diagnostikovateľné zo sterov sú iné typy chorôb. Obe sú spôsobené HPV, ale inými typmi.
    Teda vyšetrenia na HPV zo sterov neodhalí HPV spôsobujúce genitálne bradavice.

    Inkubačná doba genitálnych bradavíc je veľmi individuálna a môže trvať týždne, mesiace aj roky.
    Teda s istotou nikdy nebudeš vedieť povedať kto a kedy ťa nakazil...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.